Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Andrzejki w Bibliotece w Wieluniu

Data dodania: 12.12.2011

Andrzejki 2011 w filiach bibliotecznych Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja, są one rozpowszechnione w Polsce i stanowią doskonałą okazję do zabawy. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, dawała szczególną możliwość do zajrzenia w nieznaną przyszłość.

Zabawa Andrzejkowa, to okazja do poznania dawnych zwyczajów i wróżb związanych z wigilią św. Andrzeja. Dzisiaj nikt nie traktuje wróżb poważnie, chociaż wiele osób uważa, że wprawdzie jest to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza. Zabawy Andrzejkowe odbyły się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu im. Leona Kruczkowskiego w Filiach Bibliotecznych w Rudzie i Turowie.

Filia Biblioteczna w Rudzie 25 listopada w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie odbyła się „Gala Andrzejkowa” współorganizowana z najbardziej aktywnymi czytelnikami Filii Bibliotecznej w Rudzie. Prowadzący imprezę w przebraniach czarownicy i diabełka ciekawie opowiadali o zwyczajach i obrzędach andrzejkowych. Przy blasku świec odbyło się wiele zabawnych wróżb i konkursów, w których młodzież aktywnie brała udział. Piękne magiczne spotkanie pełne wróżb, radości i zabawy zakończono zabawą taneczną i słodkim poczęstunkiem.

W spotkaniu, w którym można było oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji uczestniczyło 70 osób. Filia Biblioteczna w Turowie 30 listopada to w Bibliotece popołudnie wróżb i zabaw. Miało tu miejsce spotkanie z cyklu ,,Baw się z nami” – Andrzejkowe popołudnie z wróżbami ,,Magia wróżenia”. Spotkanie prowadziła Wróżka, która stwierdziła, że „aby sprawdzić czy wróżby się spełniają, musimy trochę poczarować”. W programie były: andrzejkowa numerologia, wróżenie przy pomocy szpilek, kolorowych kartoników, kostek do gry a także „co wróży twój nr w dzienniku szkolnym?”.

Wróżbą towarzyszyły zagadki i quizy „Co wiesz o Andrzejkowych zwyczajach?” W tym z niecierpliwością oczekiwanym popołudniu, pełnym tajemniczych wróżb i czarów połączonych z zabawą, wzięło udział 20 osób.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP