Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Warsztaty teatralne w bibliotece

Data dodania: 12.12.2011

Twórca tragedii greckiej - Tespis, wprowadzając do spektaklu teatralnego postać opowiadacza, nie przypuszczał, że tym samym zapoczątkuje rozwój jednej z najpopularniejszych profesji w świecie. Zawód aktora ewoluował od pozycji wędrowca - włóczęgi do idola. Podobnym przemianom podlegał warsztat pracy i styl gry aktorskiej. Dzisiaj aktor sceniczny, to człowiek posiadający umiejętności wokalne, odpowiednią dykcję, sprawność fizyczną i talent do wyrażania różnorodnych emocji.

Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i 7 w Jaworznie uczestniczący w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie w dniu 7 grudnia 2011 r. Spotkanie prowadził Andrzej Kopczyk - aktor Teatru Lalki i Maski Groteska w Krakowie. Uczestnicy otrzymali cenne uwagi dotyczące pracy scenicznej oraz zdobyli nowe umiejętności.

Podczas interaktywnych zajęć mieli okazję zagrać w reżyserowanych przez gościa z Krakowa dramach. W oparciu o wskazówki dotyczące sposobu poruszania się na scenie, uzewnętrzniania przeżyć, a także przy pomocy rekwizytów takich jak maski czy lalki, młodzi ludzie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do odgrywania przydzielonych im ról.

Warsztaty aktorskie to doskonała okazja do integracji w grupie, zmierzenia się ze sztuką sceniczną oraz doskonalenie takich umiejętności jak koncentracja czy autoprezentacja. Warsztaty zrealizowano dzięki środkom finansowym Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP