Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Sukces akcji „Książka za uśmiech”!

Data dodania: 14.12.2011

W dniu 6 grudnia 2011 r. w wyniku przeprowadzonej akcji „Książka za uśmiech” miało miejsce uroczyste otwarcie biblioteki dla dzieci w Ośrodku dla Uchodźców w Białej Podlaskiej przy ul. Dokudowskiej 19. Książki zgromadzone na kolorowych regałach wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci i ich rodziców. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Anna Żytkowska Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Białej Podlaskiej, pan Grzegorz Siemakowicz Asystent Posła na Sejm RP Franciszka Jerzego Stefaniuka.

Pomysł zorganizowania akcji „Książka za uśmiech” narodził się gdy do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej zaczęli przychodzić uchodźcy- dorośli, młodzież, chętnie korzystający z Internetu oraz z różnych książek: słowników, encyklopedii. Pomyśleliśmy o dzieciach z Ośrodka, które nie mają dostępu do książek i stąd pomysł, by taką zbiórkę przeprowadzić.

Jako pomysłodawca akcji Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej współpracowała z partnerami: Urzędem do Spraw Cudzoziemców w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie. Bardzo cieszy fakt, że dzięki patronom medialnym akcja nabrała tempa i rozgłosu obejmując swoim zasięgiem całą Polskę. Jako pierwsza odpowiedziała na nasz apel Szkoła Podstawowa w Sworach, która we współpracy z 26 Drużyną Harcerską „Leśni przyjaciele, Szkolnym Kołem Caritas i proboszczem parafii Swory przekazała 174 książki. W zbiórkę książek dla dzieci zaangażowały się różne instytucje: nauczyciele z przedszkoli i szkół bialskich oraz powiatów parczewskiego, radzyńskiego i łukowskiego oraz bardzo duże grono osób prywatnych.

Akcja trwa od 20 października 2011r., w dniu otwarcia biblioteki zebraliśmy ok. 2000 książek, których jeszcze przybędzie np. studenci z Koła Naukowego Studentów Migracji i Etniczności Uniwersytetu Jagiellońskiego poprosili o możliwość zbierania książek jeszcze do połowy grudnia.
Tego typu akcja pozwala wierzyć, że są ludzie, którzy potrafią dzielić się z innymi, umieją przede wszystkim dawać, a nie tylko brać.
Wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom, które włączyły się w naszą akcję serdecznie dziękujemy. Zgodnie z hasłem naszej akcji „Książka za uśmiech” najpiękniejszym podziękowaniem za przekazane książki jest uśmiech dzieci przebywających w ośrodku, które mogą korzystać z tak kolorowej biblioteki.

Nadesłała: Anna Denkiewicz
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP