Polecamy
Jelena Korieniewa 20,90 PLN 24,90 PLN

"To ja, WIEWIÓRKA” – wiewiórki są zwinne i zaradne. Zanim ukryją orzech w... więcej >

Mikołajki w Jaworznie

Data dodania: 14.12.2011

Choć prawdziwej zimy, ze śniegiem i mrozem, jeszcze nie widać, to jednak świąteczny nastrój, na dobre zagościł w jaworznickiej Bibliotece. Wszystko za sprawą Świętego Mikołaja, który we wtorek 6 grudnia obdarowywał czytelników upominkami.
Ten magiczny dzień, znany jest wszystkim, a zwłaszcza dzieciom, które z ogromną niecierpliwością oczekują na przybycie Świętego Mikołaja. Z chwilą jego przyjścia symbolicznie wkraczamy w cudowną, niepowtarzalną  atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

W tym wyjątkowym dniu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się Mikołajkowe spotkanie przy choince. Podczas imprezy najmłodsi czytelnicy mieli okazję spotkać prawdziwego Biskupa z Miry. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru były dzieci i młodzież z Powiatowej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie. Pracownicy biblioteki zorganizowali dla nich warsztaty plastyczne, podczas których milusińscy, wykorzystując jedynie różnobarwne kukurydziane chrupki i wodę, stworzyli, dając upust swojej wyobraźni, przepiękne zwierzęta, rośliny i budowle.

Punktualnie o 17.05 jaworznicką Książnicę obiegła smutna informacja o problemach, jakie spotkały Świętego Mikołaja, w drodze do biblioteki. Jęk zawodu wydobywający się z ust dzieci był zapewne słyszany w drugim końcu naszego miasta. Po chwili udało nam się przywrócić uśmiech na twarzach naszych gości. Spóźnialski Mikołaj listownie zapewnił wszystkich zgromadzonych, że jak tylko upora się z krnąbrnymi reniferami, natychmiast zjawi się w Jaworznie. Szczęśliwie wśród publiczności znalazł się siedmioletni Mikołajek, który z właściwą, dla swego imienia godnością, zgodził się pełnić rolę Mikołaja – zastępcy. Czas oczekiwania na przybycie Świętego wypełniły Nam wesołe konkursy, quizy i śpiewy przy akompaniamencie jaworznickiego zespołu Krzagolec Band. Jak na bibliotekę przystało, nie mogło obyć się bez czytania. A o kim? Oczywiście o Mikołaju. Perypetie Świętego, któremu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął rower, przeczytała najmłodszym Śnieżynka. W tę rolę wcieliła się Pani Maria Materla Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych. Nadszedł wreszcie moment, kiedy do zgromadzonej licznie publiczności przybył Mikołaj. Z uśmiechem i wypiekami na twarzy, z workiem pełnym prezentów powitał dzieci i ochoczo przystąpił do rozdawania podarunków. W podziękowaniu za spełnione marzenia dzieci recytowały Mikołajowi wierszyki i śpiewały piosenki. Nim spotkanie dobiegło końca Święty pożegnał się z najmłodszymi i obiecał odwiedzić Nas za rok, na co wszyscy zareagowali gromkim Hura!

Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pragną złożyć serdeczne podziękowania osobom prywatnym, fundacjom oraz firmom, które finansowo bądź rzeczowo wsparły naszą akcję „Mikołajki w Bibliotece”. Dzięki pozyskanym książkom, słodyczom i środkom finansowym powstało 40 paczek dla najmłodszych, którzy w ten szczególny czas potrzebują przyjaznego słowa, ciepła i wsparcia.
Dziękujemy Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna - Dariuszowi Starzyckiemu, Fundacji "Unia Bracka", Wydawnictwu "Skrzat", sklepikowi małego artysty "Kreatywne Maluchy" przy wsparciu Hurtowni "Artyzan - nauka przez sztukę", hurtowni Pani Lidii Szymanowskiej „CENTO”, firmie ELCOMP S.C. oraz zespołowi muzycznemu „Krzagolec Band”, który uświetnił spotkanie swym występem. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za okazaną hojność.

Nadesłała: Aleksandra Bzowska
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP