Polecamy
35,00 PLN

  Materiały zebrane w tej publikacji zostały zaprezentowane podczas dwóch kolejnych... więcej >

Współpraca bibliotek on-line na rzecz promocji regionu

Data dodania: 19.12.2011

Współpraca bibliotek on-line na rzecz promocji regionu

Projektem objętych jest 11 bibliotek publicznych powiatu puławskiego: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach oraz 10 publicznych bibliotek, zarówno miejsko-gminnych (Kazimierz Dolny i Nałęczów), jak i gminnych (Baranów, Janowiec, Wąwolnica, Końskowola, Kurów, Markuszów, Góra Puławska, Żyrzyn). Projekt obejmuje wyposażenie bibliotek w sprzęt komputerowy, stworzenie publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP), centralnego katalogu on-line oraz serwisu internetowego Biblioteki Publiczne Powiatu Puławskiego.

W serwisie znajdziemy aktualne informacje o tym, co ciekawego dzieje się we współpracujących bibliotekach, a także o nowościach wydawniczych, wydarzeniach kulturalnych i własnych wydawnictwach bibliotek promujących region. Niektóre publikacje zostały udostępnione w całości, np. dwujęzyczna książka Zachować w pamięci. Kulturowe, krajobrazowe i kulinarne dziedzictwo ziemi puławskiej, wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach.

Ciekawym elementem serwisu jest dział o legendach powiatu zawierający opisy legend związanych z regionem oraz ich weryfikację w postacji historycznych komentarzy - zob. stronę z legendą o Zawiszy Czarnym i powstaniu nazwy Puławy. W planach realizatorów projektu jest jeszcze m.in. uruchomienie galerii prezentującej dorobek twórców powiatu puławskiego.

Serwis Biblioteki Publiczne Powiatu Puławskiego to udany efekt wspólnych działań bibliotek na rzecz promocji piśmiennictwa, regionalnej twórczości, kultury, tradycji i - oczywiście - samych bibliotek. Zachęcamy do skorzystania z ciekawych pomysłów bibliotekarzy z powiatu puławskiego na współpracę i promocję on-line.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP