Polecamy

Mamy już rok!

Data dodania: 22.12.2011

Mamy już rok!

Tak! Portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich skończył już rok. Czas ten pełen był wyzwań, zmagań, burz mózgów i pomysłów na to, aby stać się dla Państwa przyjaznym miejscem w sieci. Praca w redakcji tak nas pochłonęła i zaangażowała, że sami niemal zapomnieliśmy o naszej pierwszej rocznicy :-) 

A jak zaczynaliśmy?

20 grudnia 2010 roku swój wirtualny byt zaczął nowy ogólnopolski portal bibliotekarzy, który powstał z inicjatywy Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uruchomienie i jego działanie jest ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Portal posiada wiele funkcji, m.in. bazy danych o bibliotekach czy newsy z zakresu życia bibliotekarskiego. Chcemy, aby był tworzony przez i dla bibliotekarzy. Portal jest również źródłem informacji o działalności SBP i jego wydawnictwach. Użytkownicy mogą korzystać ze sklepu internetowego, z atrakcyjnymi promocjami i rabatami.

Mamy nadzieję, że portal stopniowo wzbogacany o nowe treści i działy pomoże zintegrować i zaktywizować środowisko bibliotekarskie. Przyczyni się do realizacji wizji SBP, jako przestrzeni partnerskiej dla rozwoju społeczeństwa wiedzy.

Gorąco zachęcamy do współpracy przy redagowaniu jego treści i nawiązania kontaktu z naszą redakcją. Wierzymy, że każdy z odwiedzających nasz portal sbp.pl znajdzie w nim coś interesującego.

Cóż się przez ten rok zmieniło? Zakupy i komentowanie bez logowania, niedługo samodzielne zamieszczenia treści, liczne patronaty imprez ogólnopolskich i krajowych, ręka na pulsie przy okazji najważniejszych wydarzeń dotyczących świata bibliotekarskiego, konkursy i konferencje organizowane za pomocą portalu, w tym głosowanie na plakat Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarza Roku, katalog staży i praktyk oraz oczywiście VI Forum Młodych Bibliotekarzy – prowadzone samodzielne przez organizatorów na sbp.pl

Wygląd portalu nie zmienił się bardzo, nie licząc dostosowania do nowej identyfikacji wizualnej SBP. Chcemy być stałą i rozpoznawalną marką w sieci! Zmiany widać na poziomie funkcjonalności i coraz większych możliwości, jakie daje Państwu serwis.

Potrzeba takiego serwisu jest widoczna gołym okiem, szczególnie w działach „O bibliotekach” i „Dla Bibliotekarzy”. Powoli stajemy się centrum informacji i promocji dla bibliotekarzy i pracowników informacji naukowej. Porady prawne, informacje zawodowe, promocja, a niedługo… coś specjalnie dla bibliotekarzy z placówek akademickich!

Jesteśmy na pierwszej linii frontu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w staraniach o nowoczesność!

Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim współpracownikom i sympatykom za trud włożony w rozwój portalu. Za wszystkie uwagi i głosy krytyki, dzięki którym staramy się być coraz lepsi.

Dziękujemy!

Redakcja sbp.pl


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP