Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

SBP filmowo i z nowym partnerem na Nowy Rok

Data dodania: 03.01.2012

SBP filmowo i z nowym partnerem na Nowy Rok

Motion Picture Licensing Company został nowym partnerem wspierającym Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W ramach współpracy Stowarzyszenie wspiera MPLC w dostarczaniu bibliotekom informacji o legalnych i prostych rozwiązaniach pozwalających na organizację publicznych, niekomercyjnych pokazów filmów oraz innych utworów audiowizualnych. MPLC oferuje Parasol Licencyjny, dzięki któremu można publicznie prezentować filmy z dowolnych, legalnie wydanych nośników, także tych opatrzonych klauzulą „przeznaczone do użytku prywatnego”.

W porozumieniu z kancelarią prawną i naszym nowym partnerem przygotowaliśmy dla bibliotek wzór umowy - korzystając z niego, mogą otrzymać preferencyjną stawkę opłaty za Parasol Licencyjny. Zyskują też pewność, że umowa została zweryfikowana przez prawników

- mówi Elżbieta Stefańczyk, Przewodnicząca SBP.

Chcemy ułatwić bibliotekom tworzenie ciekawych, wykraczających poza świat książki, programów kulturalnych oraz promowanie zbiorów w niestandardowy sposób. Parasol Licencyjny to prosta i stosunkowo niedroga opcja

- dodaje Przewodnicząca SBP. 

Jolanta Marczewska, Dyrektor Operacyjny w MPLC mówi o usłudze, że to:

(...) jedyna na polskim rynku uniwersalna licencja na publiczne pokazy filmowe. 

Podkreśla też szeroki zakres licencji:

W ramach jednej rocznej opłaty otrzymujemy dostęp do katalogu 420 producentów filmowych. Nie ma ograniczeń co do liczby i częstotliwości pokazów. Nie ma konieczności raportowania tytułów oraz prowadzenia jakiejkolwiek innej uciążliwej dokumentacji.

Zapraszamy do działu „Pokazy filmowe w bibliotece”, gdzie umieściliśmy informacje o Parasolu Licencyjnym, naszym nowym partnerze oraz wzory dokumentów (umowa, formularz zgłoszenia) do pobrania. Wkrótce do kilku tysięcy bibliotek trafią też materiały na temat Parasola Licencyjnego - planowane są dwie wysyłki pocztą tradycyjną.

Bądźcie gotowi. Kamera... akcja! 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP