Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

IV edycja Szkoły Trenerskiej dla Bibliotekarzy PRB-STOP

Data dodania: 05.01.2012

IV edycja Szkoły Trenerskiej dla Bibliotekarzy PRB-STOP

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek serdecznie zaprasza bibliotekarzy do wzięcia udziału w czwartym i ostatnim cyklu szkoleń trenerskich dla bibliotekarzy-konsultantów.

Szkolenia są bezpłatne!

 

Celem szkoleń jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności bibliotekarzy i bibliotekarek z zakresu:

  • tworzenia sytuacji edukacyjnych,
  • prowadzenia szkoleń i prezentacji,
  • układania programów szkoleniowych,
  • organizacji szkoleń,
  • superwizji koleżeńskiej.

Do udziału w szkoleniach zapraszamy bibliotekarzy realizujących w swojej pracy wizję biblioteki jako centrum wiedzy i aktywności lokalnej, pracujących ze społecznością lokalną, chętnych do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, osoby otwarte na nowe doświadczenia, chcące pracować z grupami. Zapraszamy osoby, które w ramach pracy zawodowej czy działań społecznych wspierają edukacyjnie innych bibliotekarzy lub mają takie zamierzenia.

Organizacja szkoleń:

Szkolenia odbywały się będą w systemie jeden zjazd (2- lub 3-dniowe) w miesiącu. Większość sesji odbywać się będzie w dniach: czwartek - piątek - sobota lub piątek - sobota, w ośrodku szkoleniowym w Łowiczu.

Oprócz aktywnego udziału warunkiem ukończenia szkoleń będzie przeprowadzenie w parze trenerskiej (z osobą uczestniczącą w kursie) jednodniowego szkolenia (odpowiadając na realne potrzeby uczestników itd.). W trakcie trwania kursu wszystkie osoby uczestniczące będą miały możliwość korzystania z konsultacji metodologicznych, trenerskich i rozwojowych, związanych z ich ścieżką zawodową i przygotowaniem do pełnienia roli trenera.

Rekrutacja:

Zainteresowanych udziałem w szkoleniach, prosimy o przesłanie wypełnionej ankiety zgłoszeniowej do 31 stycznia 2012 roku, na adres e-mail: olga@stowarzyszeniestop.pl lub fax nr: +22 468 87 73.
Przed przesłaniem ankiety zgłoszeniowej bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem szkoleń.

Drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa indywidualna z opiekunkami szkoły - na rozmowę zaproszone zostaną tylko wybrane osoby (wszystkie osoby zgłaszające się otrzymają odpowiedź e-mailem). Rozmowy indywidualne prowadzone będą w Warszawie w biurze Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych przy ul. Smolnej 16/7.

Wszystkie rozmowy odbędą się w dniach 9-10 lutego 2012 roku. Rozmowa rekrutacyjna jest obowiązkowym elementem rekrutacji. Kandydaci sami pokrywają koszt dojazdu na rozmowy indywidualne. Przewidywany czas trwania rozmowy to około 20 minut.

Więcej informacji na temat projektu udziela Olga Kożuchowska ze Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych pod numerem telefonu: 22 468 87 73 lub adresem e-mail: olga@stowarzyszeniestop.pl.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP