Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Konkurs Bibliotekarz Roku 2011 rozpoczęty!

Data dodania: 12.01.2012

Konkurs Bibliotekarz Roku 2011 rozpoczęty!

Szanowni Państwo!

Po raz drugi ogłaszamy konkurs na Bibliotekarza Roku. W całej Polsce rozpoczynamy poszukiwania cenionych osobowości i liderów branży bibliotekarskiej. Masz koleżankę, która znakomicie zarządza małą filią? W Twojej bibliotece pracuje wyjątkowy instruktor? Doceń ich pracę i zgłoś do tytułu Bibliotekarza Roku 2011.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym wybierani są Bibliotekarze Roku w poszczególnych okręgach SBP. Kandydatów może zgłaszać każdy, pod warunkiem wyrażenia przez nich zgody na udział w konkursie. Gorąco zachęcamy: otwórzcie oczy, poszukajcie wokół siebie i... zgłaszajcie wyróżniających się bibliotekarzy! Kandydaci są oceniani w kilku obszarach aktywności zawodowej: zarządzanie biblioteką, modernizacja biblioteki oraz procesów bibliotecznych, obsługa użytkowników, organizacja szkoleń oraz innych form doskonalenia zawodowego, publikacje dotyczące problematyki bibliotekarskiej.. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdziecie na naszym portalu www.sbp.pl. Zwycięzcy konkursów okręgowych przechodzą do etapu drugiego i biorą udział w ogólnopolskim plebiscycie, wyłaniającym Bibliotekarza Roku w skali kraju. To szansa, aby wypromować swoją bibliotekę, okręg SBP, miejscowość.

Pierwsza edycja konkursu skutecznie rozwiała wątpliwości, jakoby obszary aktywności brane pod uwagę przy ocenie dawały szanse wyłącznie dyrektorom dużych bibliotek. Bibliotekarzem Roku 2010 została bowiem reprezentantka okręgu podlaskiego SBP, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach., st. kustosz Barbara Kuprel. Oprócz nagrody finansowej organizatorzy zadbali o promocję Jej osiągnięć w mediach: ogólnopolskich i lokalnych, drukowanych i internetowych.

Wierzymy, że w tym roku konkurs będzie się cieszył jeszcze większym powodzeniem. Planujemy uproszczenie głosowania w portalu, szykujemy następne nagrody. Konkurs Bibliotekarz Roku to ogromna szansa na budowanie nowego, dynamicznego wizerunku naszego zawodu. Skorzystajmy z tej okazji i rozkręćmy tegoroczną edycję - niech o nas usłyszą!

Elżbieta Stefańczyk
Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
 

pobierz regulamin konkursu i zgłoś kandydata


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP