Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Warsztaty online o OZE dla edukatorów

Data dodania: 13.01.2012

W dniach 23-27 stycznia 2012 r. odbędą się warsztaty online o Otwartych Zasobach Edukacyjnych adresowane do edukatorów, którzy chcą dowiedzieć się i usystematyzować wiedzę na temat idei OZE oraz zagadnień prawa autorskiego i licencji Creative Commons. Udział w warsztatach jest otwarty i darmowy.

Celem szczegółowym szkolenia jest refleksja nad dzieleniem się wiedzą, zrozumienie założeń ruchu OZE oraz mechanizmów funkcjonowania prawa autorskiego w cyfrowym świecie. Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy zdobędą elementarną wiedzę, która pozwoli im w sposób legalny dzielić się i ponownie wykorzystywać zasoby edukacyjne oraz pomoże im w podejmowaniu decyzji na temat uwalniania własnych zasobów.

Szkolenie jest dostępne w dwóch wersjach: na platformie WikiEducator oraz na platformie Moodle. Zajęcia można realizować samodzielnie, ale ponieważ nacisk położony jest na refleksję oraz dyskusję warto się zarejestrować, aby znaleźć się w grupie dyskusyjnej.

Materiały wykorzystywane podczas szkolenia powstały dzięki współpracy profesjonalistów z OER Foundation, WikiEducator, OpenCourseWare Consortium i Creative Commons przy wsparciu finansowym UNESCO. Są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa.

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP