Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Plebiscyt na Najpiękniejszą Księgarnię

Data dodania: 20.01.2012

Wspólne przedsięwzięcie Azymutu i Lubimyczytać.pl - Plebiscyt na Najpiękniejszą Księgarnię. Jak czytamy w komunikacie organizatorów:

Chcemy pokazać jaki potencjał drzemie w niezależnych księgarskich inicjatywach. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom związanym z tym plebiscytem pokażemy rynkowi wydawniczemu, że warto inwestować w prywatne księgarnie, jako przeciwwagę dla dużych sieci księgarskich, a czytelnikom i klientom księgarń, że istnieją piękne, wyjątkowe i oryginalne miejsca - księgarnie o których należy mówić i pisać, a przede wszystkim - odwiedzać.

Goście 15. Targów Książki w Krakowie mieli już okazję zapoznać się z księgarniami, które biorą udział w projekcie - ich przedstawiciele zaprezentowali swoje przedsięwzięcia podczas poświęconego prywatnym inicjatywom księgarskim panelu. Dlaczego tylko 12 księgarń?

Wyłaniając księgarnie biorące udział w plebiscycie kierowaliśmy się następującymi kryteriami: nowoczesny, nowatorski design księgarni – w naszym rozumieniu jest to umiejętne i ciekawe połączenie księgarni tradycyjnej z nowatorską (księgarnio-kafejka, księgarnio-galeria, itp.); umiejętność i wdrożenie działań wykraczających poza tradycyjną działalność księgarni - wieczory autorskie, wernisaże, bookcrossing, koncerty, warsztaty dla dzieci i rodziców, spotkania dla uczniów, studentów itp.; wprowadzenie i korzystanie z nowoczesnych narzędzi i technologii - księgarnia internetowa, program księgarski „Homer” , wprowadzenie do oferty księgarni e-czytników, e-boków, itp. - mówi Alicja Wojnarowska z Azymutu.

Plebiscyt trwa od 18 stycznia do 11 lutego. Wszystkie informacje oraz prezentacje 12 księgarń znajdują się na stronie www.lubimyczytac.pl/ksiegarnie - tam również można zagłosować na wybrane księgarnie.

Źródło: Portal Księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP