Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

Bal Królowej Śniegu

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Województwo: śląskie
Data dodania: 24.01.2012

Bal Królowej Śniegu

W dniu 20 stycznia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbył się pierwszy w historii biblioteki Bal Królowej Śniegu. W zabawie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego miasta, którzy od października ubiegłego roku brali udział w akcji głośnego czytania pod nazwą „Klub Czytających Dziadków”. Pomysłodawczyni Klubu - Pani Monika Rejdych – Dyrektor Biblioteki, jest wojewódzkim koordynatorem akcji Cała Polska czyta dzieciom. Projekt głośnego czytania przez seniorów jest ściśle z tą akcją związany. Program realizowany jest przy współudziale Pań z Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od występu artystycznego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie. Montaż słowno-muzyczny dedykowany został licznie przybyłym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

Kolejnym punktem programu było wręczenie książek klasom biorącym udział w projekcie „Klub czytających Dziadków”. Przekazano również nagrody indywidualne dla najbardziej aktywnych uczniów. Wszystkie „czytające” Babcie z Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymały Dyplomy z podziękowaniami oraz ordery Całe Jaworzno czyta dzieciom. Atrakcyjne upominki były nagrodami w „Kole Fortuny” – konkursie ze znajomości treści książek.

Przybycie tajemniczego gościa - Królowej Śniegu rozpoczęło bal. Swobodny taniec w parach, kółka, kółeczka, wężyk, pociąg, kaczuszki to główne, ale nie jedyne atrakcje przygotowane dla dzieci. Przy muzyce bawili się Indianie, Aniołki, Księżniczki, Czarownice, Cyganki, Człowiek Pająk i wiele innych postaci bajkowych. Wybrano również Królową i Króla balu, którzy w nagrodę za najpiękniejszy strój bajkowy otrzymali książki. Wszystko co dobre ma swój finał. Tak też było w przypadku naszego balu. Nieco zmęczone, ale szczęśliwe dzieci pożegnały Królową z obietnicą spotkania za rok.

Fundatorami nagród i słodkich przekąsek dla dzieci byli: Wojciech Saługa – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Bogusław Śmigielski  - Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Marcin Marzyński – Naczelnik Biura Promocji i Informacji UM w Jaworznie oraz Wydawnictwo „Skrzat” i „Nasza Księgarnia”. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP