Polecamy
65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Dotacja dla brzezińskiej Biblioteki od Deweloperów Wiedzy

Autor: Biblioteka: Biblioteka w Brzezinach Województwo: łódzkie
Data dodania: 01.02.2012

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach otrzymała już przelew darowizny pieniężnej na zakup książek i 12-miesięczną prenumeratę czasopism z programu Deweloperzy Wiedzy. Jednym z filarów programu jest wsparcie bibliotek publicznych w rozwój oferty czytelniczej i prasowej poprzez prenumeratę wartościowych tytułów oraz stworzenie przyjaznych i funkcjonalnych kącików czytelniczych. Kącik czytelniczy powstanie we współpracy z architektem posiadającym doświadczenie w pracy z bibliotekami publicznymi.Organizatorzy informują, iż mebel do kącika czytelniczego jest w produkcji i sądzą, że w ciągu miesiąca rozpoczną dostawę mebla do Bibliotek.

Informowaliśmy już jakiś czas temu o tym, że iż Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zakwalifikowała się do ósemki bibliotek z województwa łódzkiego, które zostaną objęte programem „Deweloperzy Wiedzy”. To oznacza, że w najbliższym czasie w bibliotece powstanie nowoczesny i funkcjonalny kącik czytelniczy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Firma Panattoni Europe — deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych – uruchomiła edycję programu społecznego Deweloperzy Wiedzy. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program Deweloperzy Wiedzy skierowany jest wyłącznie do bibliotek publicznych biorących udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.

Jesteśmy przekonani, że możliwość zaoferowania czytelnikom przytulnego i funkcjonalnego kącika czytelniczego, zaprojektowanego na miarę i możliwości placówki, to okazja do upiększenia biblioteki, promocji jej usług i oferty w środowisku. Wierzymy, że możliwość wzbogacenia księgozbioru biblioteki i prenumeraty nowych tytułów prasowych pomoże zwiększać czytelnictwo i oferować dostęp do najciekawszych i najpotrzebniejszych pozycji.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP