Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

O finansach w bibliotece

Data dodania: 02.02.2012

O finansach w bibliotece

Program Rozwoju Bibliotek rozpoczyna rekrutację bibliotek do projektu „O finansach… w bibliotece”. Do udziału w projekcie zapraszamy biblioteki publiczne (wiodące i partnerskie, także filie biblioteczne), uczestniczące w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek z pięciu województw: dolnośląskiego, małopolskiego, lubelskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

W ramach projektu 110 osób z 55 bibliotek weźmie udział w szkoleniach przygotowujących do organizacji cyklu spotkań dla seniorów na temat ekonomii i finansów przez internet. Powstanie kurs e-learningowy, z którego będzie można korzystać w trakcie organizowanych spotkań. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Osób z podobnymi historiami może być w małych miejscowościach i na wsiach w Polsce znacznie więcej. Wystarczy, że biblioteka w ich gminie weźmie udział w projekcie „O finansach... w bibliotece”. Główne cele projektu to:

  • zwiększenie u osób starszych mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej;
  • wzmocnienie zdolności bibliotekarzy z bibliotek publicznych do zwiększania umiejętności korzystania z usług finansowych wśród osób starszych, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach.

Więcej informacji na temat projektu na stronach PRB.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP