Polecamy
29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Wieczór autorski Eleonory Gradowej – „Warto żyć nas Wartą”

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 02.02.2012

19.01.2012 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościem wieluńskiej książnicy była lokalna poetka – Pani Eleonora Grondowa. Oprawę muzyczną do spotkania przygotował zespół „Nadwarcianki”. Licznie zgromadzona publiczność w czytelni Biblioteki miała okazję poznać bogatą twórczość literacką poetki z Konopnicy.

Jak wspomniała dyrektor Biblioteki Iwona Podeszwa, Eleonora Grondowa przez wiele lat pisała „do szuflady”, dopiero gdy związała się z „Nadwarciankami”, utwory poetki zaczęły pojawiać się w repertuarze zespołu. Były to wiersze okolicznościowe, teksty piosenek, a także skecze, monologi i przedstawienia teatralne.

Za scenariusz do widowiska „Podwójne wesele” zaprezentowanego przez „Nadwarcianki” Pani Eleonora otrzymała w 1998 r. nagrodę wojewody sieradzkiego, a w listopadzie 2011 roku zdobyła wyróżnienie za wiersz „List do matki” podczas Jesiennej Rewii Talentów - „Mikrofon dla Seniora” w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia” w Łodzi.
Wśród utworów zaprezentowanych przez poetkę w wieluńskiej książnicy znalazły się m.in.: pieśni i wiersze o urokach i miłości do Konopnicy, wiersze ukazujące obyczajowość wiejskiej społeczności oraz utwory okolicznościowe.

Czwartkowe popołudnie w Bibliotece przepełnione było dużą dawką poezji, humoru sytuacyjnego, anegdoty, śpiewu i muzyki.

Dziękujemy za te doznania. Z wielką sympatią i wdzięcznością dla ludzi z pasją, spełniających potrzeby duchowe i estetyczne odbiorców.

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP