Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Hołowczyc i Farna o bezpieczeństwie w Internecie

Autor: Tomasz Rutana Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 09.02.2012

Główną ideą polskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest realizowanie przedsięwzięć  na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Hasłem przewodnim w bieżącym roku było „Wspólne odkrywanie cyfrowego świata! Bezpiecznie. W związku z tym zorganizowano spotkanie z seniorami i zaprezentowano cele kampanii „Wnuki w sieci”, która m.in. zachęca osoby starsze do rozmów z wnukami na temat tego jak unikać zagrożeń pojawiających się w Internecie i gdzie zwrócić się o pomoc. Rozdano również materiały informacyjne dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Jak czuć się pewnie w sieci? Czy warto publikować swoje zdjęcia i dzielić się emocjami po wirtualnej stronie?  To pytania na które znaleźli odpowiedź uczestnicy spotkań organizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Młodsi i starsi użytkownicy wirtualnego świata mieli okazję by poznać rozterki  sympatycznych owiec w sieci,  oglądając filmiki uczące w humorystyczny sposób jak świadomie korzystać z cyberprzestrzeni  i odbyli e-lerningowy kurs w ramach kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”. W ramach kursu znane i lubiane przez dzieci postaci – Krzysztof Hołowczyc i Ewa Farna pozwalali zapoznać się z ciekawymi uwagami skierowanymi do użytkowników sieci. Krok po kroku zdobywali wiedzę, jak radzić sobie z zachęcającym nowinkami Internetu i baczniej przyglądać się swoim działaniom w sieci. Po odbytym kursie, uczestniczący w nim, poproszeni o radę, jakich wskazówek udzielić osobie nieświadomej niebezpieczeństw w Internecie – mieli już gotowe odpowiedzi. Każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia kursu.

Powinniśmy uważać na to, czym się dzielimy z innymi w sieci oraz starać się nie wyrażać tam swoich emocji, ponieważ mogą zostać wykorzystane w niedobry sposób – zaznaczył Eryk, jeden z uczestników kursu.

Mając na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży w MBP w Jaśle przygotowano dla rodziców i opiekunów porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci oraz  informacje dla rodziców o cyberprzemocy w sieci. (Wszystkie materiały informacyjne pochodzą z Polskiego Centrum Programu "Safer Internet"). Kampania potrwa do 18 lutego 2012.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie e-learningowym zapraszamy do biblioteki. Inicjatorami kampanii, która potrwa do 21 maja 2012 r. są: Fundacja  Dzieci  Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP