Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Na filmie w bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach Województwo: łódzkie
Data dodania: 09.02.2012

Choć biblioteki kojarzą się głównie z książkami, to współcześnie gromadzą one rozmaite zbiory. Tu świat możemy poznawać nie tylko poprzez słowo pisane, ale także przez obrazy i dźwięki. Zgodnie z tą ideą Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach przystąpiła do akcji „Ferie z filmem w bibliotece” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

W ubiegłym tygodniu na pierwszą projekcję filmową przybyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielką Katarzyną  Spychalską. W tym tygodniu w ramach ferii bibliotekę odwiedzą dwie grupy gimnazjalistów pod opieką nauczycielki Marzeny Dziubek. W sumie do Brzezin trafiły trzy filmy: „Krokodyle z przedmieścia”,

Opowieść o rzeczach” oraz „Punam”. Nie są to hollywoodzkie hity, lecz filmy poruszające trudne problemy społeczne, jak działalność miejskich gangów, praca dzieci w krajach trzeciego świata czy niszczenie środowiska naturalnego wskutek nadmiernego konsumpcjonizmu. Tematy trudne, choć ciekawe, dlatego organizatorzy po każdej z projekcji zaplanowali też dyskusję.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP