Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011

Data dodania: 15.02.2012

We czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14.00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011. W plebiscycie i konkursie o laur najlepszych wśród najlepszych, czyli „Najlepszych książek roku 2011”, w którym do walki stanęło około 200 tytułów, zwycięzców kwartalnych edycji, zaś wśród nich, zarówno jury, jak i sami czytelnicy, wybrali 84 pozycje, które miały szansę na zwycięstwo. To już ostatnie dni zmagań, a za pośrednictwem strony - www.ksiazkiroku.pl - oddano dotychczas prawie 19 tysięcy głosów.

Mogliśmy obserwować, jak rywalizacja stawała się coraz bardziej dynamiczna, a różnice pomiędzy potencjalnymi zwycięzcami były jednostkowe - przyznaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl.

Zacięta walka toczy się szczególnie pomiędzy następującymi 5 tytułami, rywalizującymi o tytuł „Najlepszej książki roku":

  • „Amatorka”, Jan Mostowik, Wydawnictwo Bliskie
  • „Sny”, Janusz Koryl, Wydawnictwo Dreams
  • „Korzeniec”, Zbigniew Białas, Wydawnictwo MG
  • „Cukiernia pod Amorem”, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • „Jestem numerem Cztery”, Lore Pitaccus, Wydawnictwo Gruner Jahr.

15 lutego 2012 o godzinie 12.00 zostaną zamknięte wszystkie linie i głosy zostaną podsumowane.

Dzień później, w czwartek o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie z autorami książek nominowanych, nagrodzonych i wyróżnionych w Galerii Książki w Warszawie (ul. Świętokrzyska 14, I piętro), gdzie zostaną ogłoszone wyniki i nastąpi wręczenie pamiątkowych dyplomów autorom oraz wydawcom. Czytelnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w spotkaniu, będą mieli możliwość zdobycia autografów autorów. Swój udział zapowiedzieli m.in. Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Jolanta Kwiatkowska i Michał Dąbrowski. Gościć będziemy również pisarkę Marię Ulatowską, a także wydawców książek biorących udział w rywalizacji.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP