Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Rusza akcja „Pracownie Orange”

Data dodania: 17.02.2012

Rusza akcja „Pracownie Orange”

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna „Pracownie Orange”, skierowana do mieszkańców małych miejscowości. W ramach akcji w 50 miejscowościach liczących do 20 000 mieszkańców powstaną pracownie internetowe wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy i elektroniczny. Głównym celem akcji jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii i informacji, a także zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych działań twórczych i większego zaangażowania w życie społeczne.

W akcji „Pracownie Orange” mogą uczestniczyć mieszkańcy małych miejscowości, którzy utworzą przynajmniej pięcioosobową nieformalną grupę inicjatywną. Grupa musi być reprezentowana przez jeden z następujących podmiotów: gmina, organizacja pozarządowa, organizacja pożytku publicznego, stowarzyszenie posiadające osobowość prawną, samorządowa instytucja kultury lub fundacja, i wspólnie z tym podmiotem zgłosić udział w akcji.

Wyposażenie pracowni to m.in. trzy komputery stacjonarne typu all in one, 40-calowy telewizor LCD, konsola Play Station 3 z dwoma sterownikami i trzema grami, trzy biurka, sześć krzeseł, dwie kanapy i dwa stoliki. Organizator akcji ufunduje adaptację wybranego pomieszczenia na pracownię, zapewni roczne wsparcie techniczne oraz serwis gwarancyjny urządzeń technicznych i oprogramowania.

Organizatorem akcji „Pracownie Orange” jest Telekomunikacja Polska S.A. Akcja trwa od 8 lutego 2012 roku do 31 lipca 2014 roku.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP