Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Spotkanie ze Zbigniewem Dudrakiem w Arce

Autor: Sabina Malinowska Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce Województwo: mazowieckie
Data dodania: 17.02.2012

Zbigniew Dudrak – operator filmowy i telewizyjny, alpinista, podróżnik. Jego wielką  pasją są wspinaczki na najwyższe góry świata. Jest uczestnikiem większości wypraw w Himalaje i do Patagonii. Jest autorem zdjęć do filmów podróżniczych, przyrodniczych, przygodowych i tych opowiadających o zdobywaniu najwyższych i najpiękniejszych szczytów górskich (m.in. Hindukusz w Afganistanie, Cerro Torre – najwyższa iglica skalna na krańcu Ameryki Płd).. Podczas spotkania Z. Dudrak opowie o swoich wielokrotnych podróżach do Afganistanu i innych krajów Azji Południowej; o egzotycznej przyrodzie, wielowiekowej kulturze i ludziach spotkanych na szlaku. Swoją opowieść wzbogaci zdjęciami i filmami.

Spotkanie ze Zbigniewem Dudrakiem organizowane jest w cyklu „Dr Włodzimierz Glinka zaprasza”. Dotychczas mieliśmy przyjemność gościć znanego pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego, Jana Muskata zwanego „królem Tatr” i Zbigniewa Dudraka (poprzednie spotkanie pt. „Afganistan. Ziemia niedostępna” odbyło się 14 stycznia br.).  Spotkania mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, prezentację wartościowych postaw i ludzi z wielkimi, pięknymi pasjami, którymi mogą zarażać innych, szczególnie tych którzy próbują odnaleźć się w niełatwej współczesności. Pasje, zainteresowania, dobre książki pomogą w przezwyciężaniu problemów i konfliktów, dadzą siłę i motywację do szukania własnej drogi w życiu, pomogą w zwyciężaniu zagrożeń takich jak: alkoholizm, narkomania, nikotyna, siecioholizm.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, dr Włodzimierz Glinka  (właściciel Prywatnego Ośrodka Detoksacyjno-Terapeutycznego w Janochach k. Ostrołęki).

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP