Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

Święto czytelnika w oleśnickiej Bibliotece - Walentynki 2012.

Autor: Rafał Wojtczak Biblioteka: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 17.02.2012

Pierwsze w historii Święto czytelnika w oleśnickiej Bibliotece obchodziliśmy w Walentynki 2012 roku. Wnętrza biblioteki przyozdobione stosownie do święta zakochanych, poczęstunek, drobne upominki – wszystko to symbolizowało usiłowania bibliotekarzy, którzy starają się rozkochać w bibliotece i książkach wszystkich mieszkańców Oleśnicy.

We wszystkich agendach biblioteki tego dnia pojawiły się zdwojone siły pracowników, którzy dbali o to, aby absolutnie każdy czytelnik poczuł się wyjątkowo. Pytano o oczekiwania, propozycje zmian i udoskonaleń. Niektórzy czytelnicy życzyli sobie dokładnych instrukcji jak zamawiać i prolongować książki przez Internet (bibliotekarze krok po kroku przy specjalnie do tego celu przygotowanym stanowisku komputerowym tłumaczyli szczegółowo jak przeprowadza się te operacje), najmłodsi bywalcy biblioteki testowali zamontowaną niedawno w Bibliotece Pod Sową tablicę interaktywną – tego dnia uruchomiono sporo programów edukacyjnych, gier i krótkich filmów.

Czytelnicy (a do biblioteki przyszło tego niemal 300 osób) bardzo entuzjastycznie przyjęli nasz pomysł. Wielu z nich mówiło, że to dla nich wyjątkowe miejsce i bardzo pozytywnie zaskoczyła ich idea takiego szczególnego dnia.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP