Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Ferie zimowe 2012 w Filiach Bibliotecznych Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. L. Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 23.02.2012

Ferie zimowe 2012 w Filiach Bibliotecznych 
Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu

W okresie ferii zimowych w Filiach Bibliotecznych - Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu odbyły się różnorodne imprezy czytelnicze dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieli możliwość miłego spędzenia wolnego czasu przy wspólnej zabawie z książką, podczas zabaw i gier edukacyjnych, integracyjnych oraz ruchowych. Dzieci mogły również wziąć udział w mini-konkursach i quizach. Podczas zajęć na warsztatach plastycznych powstały piękne, kolorowe prace plastyczne.

W trakcie tegorocznych ferii zimowych Filia dla Dzieci zapewniła swoim czytelnikom wiele atrakcji. Oprócz projekcji wybranych bajek i filmów przyrodniczych w pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty plastyczne polegające na malowaniu techniką enkaustyczną.
W dniach 2 i 7 luty uczestnicy malowali kredką woskową podgrzaną w płomieniu świecy, w ten sposób tworząc kolorowe obrazki. 
Zajęcia odbyły się pod kierunkiem Pani Anity Kuś i wzięły w nich udział dzieci z Domu Pracy Socjalnej i Stowarzyszenia "Razem Możemy Więcej" w Wieluniu.
9 lutego Pani Barbara Stępień przeprowadziła zajęcia literacko-plastyczne, które oparła na twórczości Joanny Papuzińskiej. Dzieci po wysłuchaniu wiersza "Ściana zaczarowana" przenosiły się w krainę wyobraźni, a następnie dowolną techniką plastyczną przedstawiały swoją wymarzoną krainę. 
W zajęciach wzięły udział dzieci ze Spółdzielczego Domu Kultury i Klubu Osiedla Kopernika. 
Zajęcia w Bibliotece cieszą się ciepłym odbiorem, pobudzają wyobraźnię dzieci i uwalniają twórcze pokłady drzemiące w każdym z nich...
Przeprowadzone zajęcia były nie tylko ciekawą lekcją plastyki czy języka polskiego ale i wspaniałą zabawą.

W Filii Bibliotecznej w Masłowicach codziennie w okresie ferii zimowych od dnia 30.01.2012 do dnia 10.02.2012, odbywały się różnego rodzaju formy pracy czytelnikiem. Pomysłem na spędzenie wolnego czasu podczas ferii były warsztaty papiernicze, czytanie bajek, projekcje filmów animowanych. 
30 stycznia ferie rozpoczęto na wesoło zabawami dla dzieci i młodzieży. Dzieciaki miały okazję wykazać się talentem śpiewu podczas karaoke oraz znajomością geografii w grze „Państwa – Miasta”. 
Podczas dwóch kolejnych dni odbyły się warsztaty orgiami. Dzieci za pomocą origami modułowego robiły kwiaty, z których powstały kule kwiatowe oraz gwiazdki. Zajęcia w kolejnym dniu odbywały się pod hasłem „Papierowe cuda”. Uczestnicy zajęć za pomocą pasków z kartek oraz arkuszy całych kartek, wykonywały ozdobne ramki na zdjęcia. Dzieci wykazały się świetną wyobraźnią i pomysłowością. Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii odbyła się projekcja filmów animowanych „Królowa Śniegu” i „Kopciuszek historia prawdziwa”. Po obejrzeniu bajek dzieci opowiadały co im się najbardziej podobało w bajkach oraz wypełniały mini quiz, który został przygotowany na podstawie obejrzanych bajek.
 Drugi tydzień ferii rozpoczął się dwudniowymi warsztatami plastycznymi za pomocą tachniki decoupage- technika serwetkowa. Za pomocą tej techniki dzieci robiły kartki urodzinowe, które wyglądały jak ręcznie malowane. Podczas zajęć dzieci zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne i wykazały się umiejętnościami pracy w grupie. 
W kolejnym dniu ferii odbyło się czytanie bajek znanych polskich autorów wybranych przez dzieci. Po wysłuchaniu bajek dzieci prezentowały swoje umiejętności plastyczne, malowały kartki za pomocą techniki enkaustycznej. Duże zainteresowanie i zaciekawienie wśród dzieci wzbudziły warsztaty plastyczne za pomocą techniki decoupage, dlatego zajęcia te powtórzono. Uczestnicy warsztatów tym razem ozdabiali kartki okolicznościowe.
Na zakończenie ferii zimowych odbyły się gry i zabawy dla dzieci, zgaduj- zgadula na podstawie najpopularniejszych bajek, rebusy.
W zajęciach przygotowanych dla dzieci uczestniczyło około 80 osób.

W Filii Bibliotecznej w Rudzie w dniach otwarcia (3 trzy w tygodniu) odbywały się zajęcia plastyczno-ruchowe pod hasłem „Ferie w Bibliotece – gwiazdkowa, bałwankowa zima za oknem biała”. W pierwszym dniu na dużym arkuszu szarego papieru dzieci wspólnie malowały plakat – hasło ferii zimowych. Na kolejnych zajęciach wykonywały karnawałowe kotyliony oraz walentynkowe serduszka. 
Na zakończenie cyklu spotkań uczestnicy otrzymali drobne upominki. W zajęciach uczestniczyło około 90 osób.

Czytelniku zobacz jak się bawiliśmy!

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP