Polecamy
25,00 PLN 35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

Pierwsze samodzielne wydawnictwo

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. L. Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 27.02.2012

16 lutego 2012 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu miało miejsce spektakularne wydarzenie. Po raz pierwszy w 67- letniej historii placówki odbyła się promocja publikacji wydanej przez wieluńską książnicę. 
W trakcie czwartkowego popołudnia goście Biblioteki mieli okazję poznać twórczość lokalnej poetki Pani Niny Pawlaczyk. Wiersze z tomiku „Chwile ulotne” prezentowała podczas spotkania Autorka oraz Członkowie Koła Teatralnego działającego przy MiGBP w Wieluniu. Przedsięwzięcie z cyklu „Ludzie i ich pasje” zorganizowano wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Wielunia. 
Niezwykła atmosfera, pełna liryzmu, ciepła, muzyki i wspomnień udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności. Ponad 100 osób podziwiało w czytelni Biblioteki literacki kunszt poetki, przepiękne interpretacje wierszy oraz nastrojowe utwory muzyczne. 
Po spotkaniu, jego uczestnicy mogli zakupić zbiór wierszy Pani Niny Pawlaczyk. Zainteresowanie tomikiem „Chwile ulotne” było tak duże, iż w kolejce po autograf trzeba było czekać kilkanaście minut. 
To co wydarzyło się 16 lutego 2012 r. w czytelni MiGBP w Wieluniu utwierdziło dyrekcję i pracowników Biblioteki, a także mamy nadzieję środowisko kulturalne Wielunia, iż warto podejmować w książnicy tego typu inicjatywy literacko – wydawnicze.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP