Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

II Walne Zebranie PALA

Data dodania: 28.02.2012

II Walne Zebranie PALA

W dniu 19 lutego 2012 roku w Muzeum Polskim w Ameryce odbyło się II Walne Zebranie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich. W programie znalazło się poza częścią oficjalną spotkanie autorskie z pisarką polskiego pochodzenia Brigid Pasulką, wręczenie pierwszego stypendium Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich ufundowanego przez państwa Christine i Michaela Zubrzyckich dla studenta bibliotekoznawstwa, występ dziecięcej grupy zespołu pieśni i tańca Lajkonik, oraz zwiedzanie Muzeum.

Walne Zebranie zaszczyciło swą obecnością około 150 gości, między innymi przedstawiciel Konsulatu Rzeczypospolitej Polski w Chicago, Maria Ciesla, dyrektor Muzeum Polskiego w Ameryce i Joseph A. JR. Drobot, prezes Polskiej Unii Rzymsko Katolickiej w Ameryce. 

W części oficjalnej Zebrania ogłoszono wyniki wyborów do zarządu Stowarzyszenia, jakie odbyły się w lutym 2012 roku. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia prezesem Stowarzyszenia na kadencję 2012-2013 została vice prezes Elzbieta Marszalik, kierownik działu gromadzenia i opracowania zbiorów w Indian Trails Public Library; na stanowisko vice prezesa wybrany został Ronald V. Stoch, dyrektor Eisenhower Public Library. Aldona Salska, dotychczasowy prezes Stowarzyszenia pozostaje w zarządzie na stanowisku byłego prezesa.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich przeszło długą drogę w ciągu ostatniego roku. Obecnie Stowarzyszenie liczy ponad 70 członków w 11 stanach USA – Illinois, Indianie, Wisconsin, Minnesocie, Michigan, Pensylwanii, Nowym Jorku, Południowej Karolinie, Ohio, Virginii i Teksasie. Rosnąca liczba członków spowodowała restrukturyzację Stowarzyszenia; poza powołaniem pięciu nowych komitetów, stworzone zostały podwaliny do otwierania stanowych i specjalistycznych oddziałów. Dorobek Stowarzyszenia prezentowany był na forum Stanów Zjednoczonych i Polski.

nad. Aldona Salska, Prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polsko-Amerykańskich


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP