Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Agnieszka Osiecka w Archiwum Cyfrowym

Data dodania: 07.03.2012

Agnieszka Osiecka w Archiwum Cyfrowym

7 marca 2012 r. przypada piętnasta rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej. Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej powstała w roku 2002 i od początku działalności stara się utrwalać pamięć o poetce poprzez organizowanie koncertów, wydawanie twórczości i prowadzenie Cyfrowego Archiwum Agnieszki Osieckiej.

W związku z przypadającą w tym roku rocznicą opublikowano na stronie archiwum „perły” z pozostawionego przez poetkę zbioru. Są to materiały warsztatowe tytułów takich książek jak: „Rozmowy w tańcu”, „Na początku był negatyw” czy prawdziwy biały kruk - wydanie introligatorskie „Szpetnych czterdziestoletnich”. Materiał o tyle bogaty i cenny, że zawiera fotografie i też fragmenty zapisków, które ostatecznie nie weszły do książki. To prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej!

Również 7 marca opublikowano cały zbiór utworów poetyckich, znanych i nieznanych. Kilkudziesięciostronicowe teczki przepełnione poezją pierwszy raz ujrzały światło dzienne. Są to materiały, które nie są częścią żadnego cyklu poetyckiego i uporządkowane są w układzie alfabetycznym.

Aby wprowadzić Państwa także w osobisty świat młodej Agnieszki Osieckiej, zamieszczono komplet dzienników i pamiętników, których wydanie w formie książkowej jest dopiero przygotowywane.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
www.archiwumagnieszkiosieckiej.pl
www.okularnicy.org.pl

Źródło: Okularnicy


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP