Polecamy
Wydawnictwo SBP 45,00 PLN

więcej >

Tydzień z Internetem 2012 - zgłoszenia

Data dodania: 08.03.2012

Tydzień z Internetem 2012 - zgłoszenia

Od 7 do 19 marca na stronie www.biblioteki.org jest dostępny formularz rejestracyjny tegorocznej akcji „Tydzień z Internetem”. Wystarczy podać nazwę i adres instytucji oraz dane osoby zgłaszającej. Dzięki rejestracji znana będzie liczba bibliotek, szkół, domów kultury, pracowni komputerowych i innych miejsc, w których dostępny jest internet. Będzie to również bardzo duże ułatwienie dla wolontariuszy i dziennikarzy, którzy zechcą włączyć się w akcję lub o niej informować.

W tym roku „Tydzień z Internetem” odbędzie się w ponad 50 krajach. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje globalna sieć. W Polsce tematem przewodnim jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.

Pomiędzy 26 a 30 marca biblioteki, szkoły, domy kultury, pracownie komputerowe i inne instytucje, oferujące publiczny dostęp do internetu, będą mogły zorganizować spotkania integrujące trzy generacje, według scenariuszy przygotowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego:

  1. Zasadź drzewo w internecie” to spotkanie polegające na stworzeniu drzewa genealogicznego rodziny za pomocą narzędzi internetowych.
  2. W 80 minut dookoła świata” to wirtualna podróż po wielu kontynentach.
  3. Rozgrzewka przed EURO 2012” to turniej wiedzy o piłce nożnej wykorzystujący zasoby internetowe.

Scenariusze, a także pozostałe informacje na temat kampanii „Tydzień z Internetem”, są dostępne na stronie: http://www.biblioteki.org/pl/tydzien_z_internetem_2012 

Źródło: FRSI


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP