Polecamy
28,00 PLN 39,00 PLN

Publikacja dostępna także w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Szerokie zainteresowanie pierwszą... więcej >

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Matuszem

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im.Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 20.03.2012

8.03.2012 r. wieluńska publiczność miała okazję dwukrotnie spotkać się z poetą, eseistą i krytykiem literackim Sławomirem Matuszem, który gościł w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu. Poeta – ekspert od samotności, poeta traumy i odchodzenia, poeta miłości i rodzicielstwa, poeta wiary i nieufności. Utwory Sławomira Matusza są świadectwem wyboru pomiędzy ja? my?

W godzinach dopołudniowych poeta spotkał się z młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych na wykładzie „Kultura szansą i promocją miast i miasteczek”, namawiając do promowania miasta przez kulturę. Wspólnie z młodzieżą zastanawiał się jak wypromować Wieluń. Dzieląc się doświadczeniami promocyjnymi Wrocławia, Sosnowca, Zakopanego, Brzegu oraz Kutna – wskazywał na zasięg ogólnopolski tych form i ich związek z ludźmi kultury, twórcami i artystami. 

W godzinach popołudniowych Sławomir Matusz spotkał się z publicznością dorosłą, przedstawiając swoją twórczość poetycką i jej związki z życiem osobistym, odpowiadając na pytania literaturoznawcy Macieja Bieszczada i publiczności zgromadzonej na spotkaniu. Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP