Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Podkarpackie Studia Biblioteczne

Data dodania: 22.03.2012

Podkarpackie Studia Biblioteczne

Dostępny jest pierwszy numer nowego elektronicznego czasopisma wydawanego przez Bibliotekę Uniwersytetu Rzeszowskiego. To jedno z pierwszych polskich czasopism naukowych udostępnianych również na czytniki.

Podkarpackie Studia Biblioteczne” to otwarte czasopismo naukowe poświęcone zagadnieniom bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Intencją twórców jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń oraz publikowania rozważań teoretycznych dla bibliotekarzy, pracowników naukowych oraz innych osób zainteresowanych poruszaną tematyką z regionu Podkarpacia oraz całej Polski.

W numerze pierwszym przeczytać można m. in. o wykorzystaniu systemów CMS do tworzenia witryn bibliotecznych, literaturze elektronicznej, różnorodnych aspektach komunikacji internetowej oraz o wizerunku bibliotekarza we współczesnych utworach literackich.

Wszystkie artykuły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa, a także do pobrania w wersji na e-czytniki. Redakcja „Podkarpackich Studiów Bibliotecznych” zachęca do lektury oraz do przesyłania artykułów do następnego numeru czasopisma.


Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: