Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

„5 minut dla książki” już w pięciu miastach

Data dodania: 26.03.2012

„5 minut dla książki” już w pięciu miastach

22 kwietnia o godzinie 17:00 w wielu miastach Polski odbędzie się wielkie czytanie pod chmurką. Miłośnicy literatury zbiorą się wówczas, by zachęcić przechodniów do sięgnięcia po książkę oraz by przypomnieć o tym, że 23 kwietnia przypada właśnie Światowy Dzień Książki. Swój udział potwierdziło już pięć miast, ale organizatorzy zapewniają, że na tym nie poprzestaną. I zapraszają wszystkich chętnych z małych i wielkich miejscowości do współorganizowania akcji „5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką”.

W Piekarach Śląskich czytelnicy wybiorą się na wycieczkę do miejskiego parku u zbiegu ulic Bytomskiej i Ziętka.

W grudniu zorganizowaliśmy się w trzy dni i czytaliśmy mimo mało sprzyjającej pogody. Oczywiście, że nie mogliśmy zrezygnować z organizacji drugiej edycji akcji!- opowiada Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor tutejszej biblioteki.

Warto poświęcić „5 minut dla książki”, abyśmy nie byli zmuszeni wkrótce poświęcać jej minuty ciszy. Dlatego spotykamy się na Rynku Kościuszki, w okolicach ogródka tutejszej księgarni! - mówi Kamil Czepiel, który odpowiada za organizację akcji w Białymstoku.

W Gdańsku przedsięwzięcie organizuje studencka grupa Digi Digi.

Zapraszamy miłośników książki w okolice Neptuna na Długim Targu. Na pewno będzie nas sporo! – zapewnia Katarzyna Wielgomas.

W Olsztynie istnieje spora i bardzo aktywna grupa osób zainteresowanych literaturą, które bardzo czekają na możliwość spotkania się z ulubionymi autorami i które chętnie uczestniczą w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. I choć raczej żaden z pisarzy nie odwiedzi raczej w tym czasie naszego miasta, z pewnością spotkamy się wszyscy na Starym Mieście, pod Wysoką Bramą - tłumaczy Urszula Witkowska z tutejszej Książnicy.

Inicjatorzy akcji wzięli na siebie organizację finału w Warszawie. Tu spotkanie odbędzie się przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Na tych pięciu miastach nie kończą się jednak nasze starania. Już dziś zapraszamy bibliotekarzy, księgarzy, przedstawicieli miejskich instytucji kultury, ale przede wszystkim – ludzi aktywnych i zatroskanych o losy książki, by skontaktowali się z nami i podjęli się organizacji wydarzenia w swoim mieście. To naprawdę nie wymaga tak wiele wysiłku! - wyjaśnia Kamil Świątkowski z serwisu PrzyKominku.com. 

Rozmawiamy z osobami, które chciałyby zorganizować akcję w Bydgoszczy, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Pabianicach, Chełmie i wielu innych miejscowościach. Mamy nadzieję, że i tam przedsięwzięcie dojdzie do skutku - mówi Grzegorz Raczek, redaktor naczelny portalu DuzeKa.pl.

Obecnie przygotowujemy projekty plakatów, z których organizatorzy akcji w poszczególnych miastach będą mogli skorzystać. Równocześnie prosimy o pomoc wszystkich, którzy mogą wesprzeć koordynatorów. Książka to jest ważna sprawa! Nie pozwólmy jej odejść w zapomnienie! - apeluje Sławomir Krempa z wortalu literackiego Granice.pl

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP