Polecamy
38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku... więcej >

Spotkanie z Ewą Chotomską w Wieluniu

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego - Filia dla Dzieci Województwo: łódzkie
Data dodania: 05.04.2012

30 marca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. L. Kruczkowskiego w Wieluniu - Filia dla Dzieci, zagościła popularna autorka książek i tekstów piosenek dla dzieci - Ewa Chotomska, powszechnie znana jako Ciotka- Klotka z telewizyjnego Tik-taka.
Autorka do tej pory napisała około trzystu tekstów do piosenek, z których najpopularniejsze to "Szczotka, pasta", "Mydło lubi zabawę", "Pan Tik-Tak".
Wraz z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983 roku dziecięcy zespół Fasolki. Inne programy dla dzieci z którymi jest związana to Budzik i Jedyneczka.
Ewa Chotomska na spotkaniu w Bibliotece była bardzo aktywna. Wspólnie z dziećmi śpiewała piosenki, tańczyła, zadawała zagadki. Opowiadała o swoich książkach, mówiła skąd czerpie pomysły na ich napisanie.
Na zakończenie spotkania autorka rozdawała autografy.
W imprezie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2,4 i 5 w Wieluniu oraz ze Szkoły Podstawowej w Niedzielsku i Kurowie. 
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP