Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Seminarium „Kultura i Rozwój" - Bunt sieci

Data dodania: 12.04.2012

Seminarium „Kultura i Rozwój

Obserwatorium Kultury zaprasza na kolejne seminarium z cyklu „Kultura i Rozwój. W stronę foresightu polityki kulturalnej” organizowanego przez Obserwatorium Kultury NCK i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Spotkanie pod tytułem „Bunt Sieci. Actawiści, ruch społeczny, ruch kulturowy czy pospolite ruszenie niezadowolonych konsumentów?” odbędzie się w Krakowie.

Protesty przeciwko porozumieniu ACTA zaskoczyły wszystkich: polityków, media, badaczy i samych uczestników. Nikt nie przypuszczał, że międzynarodowa umowa handlowa wywoła masowe niezadowolenie i stanie się pretekstem dla ulicznych manifestacji gromadzących tysiące ludzi w dziesiątkach polskich miast.

Kim są ludzie, którzy protestowali ukryci za maskami Guya Fawkesa? Badania prowadzone przez socjologów z Zespołu Analizy Ruchów Społecznych dostarczają odpowiedzi na wiele pytań. Co jednak oznacza ta wiedza? Czy mobilizacja społeczna przeciwko ACTA była tylko jednorazowym pospolitym ruszeniem, czy też zapowiedzią głębszych zmian w polskiej sferze publicznej?

Seminarium odbędzie się 16 kwietnia 2012 r. w sali 8 w pawilonie sportowo-dydaktycznym na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Początek o godz. 11.30. Program seminarium:

  1. Prezentacja wyników badań ZARS - Paweł Kuczyński, Zespół Analizy Ruchów Społecznych;
  2. Komentarz actawisty - Bartłomiej „Świstak” Piotrowski, jeden z założycieli ruchu Nie dla ACTA Kraków;
  3. Komentarz aktywnego obserwatora - prof. Jerzy Hausner, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie;
  4. Dyskusja.

Spotkanie i dyskusję poprowadzi Edwin Bendyk. Spotkanie ma charakter otwarty, prezentacje wymienione w programie służą wprowadzeniu do wspólnej dyskusji wszystkich uczestników.

Prosimy o rejestrację: http://obserwatoriumkultury.ezapisy.pl/buntsieci


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP