Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kampania „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu” przedłużona, zmiany w regulaminie konkursu dla bibliotek

Data dodania: 13.04.2012

Kampania „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu” przedłużona, zmiany w regulaminie konkursu dla bibliotek

Do 21 listopada 2012 roku będzie dostępna platforma e-learningowa z kursami bezpiecznego korzystania z internetu. Termin przesyłania zgłoszeń do konkursu dla bibliotek został przedłużony do 21 sierpnia 2012 roku. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie biblioteki zarejestrowane na platformie e-learningowej. Relację z przeprowadzonych zajęć można przygotować także w formie opisu ilustrowanego zdjęciami, umieszczonego na dowolnej witrynie internetowej. 

Kampania rozpoczęła się 21 listopada 2011 roku i ma na celu popularyzację zasad bezpiecznego korzystania z internetu wśród młodych użytkowników bibliotek. Dzięki współpracy Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Orange, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft sp. z o.o. biblioteki w całej Polsce otrzymały bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej z kursami bezpiecznego korzystania z internetu dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z kursów skorzystało już blisko siedem tysięcy osób. Informacje o kampanii można znaleźć na portalu www.biblioteki.org.

Kampania „Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu” miała trwać do 21 maja 2012 roku. Przedłużenie jej o sześć miesięcy oznacza, że platforma e-learningowa www.fdn.pl/kursy/biblioteki, gdzie znajdują się kursy dla uczniów, będzie dostępna do 21 listopada 2012 roku. Jednocześnie, kierując się zgłoszonymi uwagami, dokonaliśmy kilku zmian w regulaminie konkursu, który towarzyszy kampanii. Dzięki temu biblioteki, które włączą się w kampanię w ciągu najbliższych tygodni, będą miały szansę wzięcia udziału w konkursie.

Termin przesyłania zgłoszeń konkursowych został przedłużony do 21 sierpnia 2012 roku. Rozszerzona została grupa bibliotek uprawnionych do wzięcia udziału w konkursie - mogą uczestniczyć w nim wszystkie biblioteki, które są zarejestrowane na platformie e-learningowej i udostępniają swoim młodym użytkownikom kursy z bezpiecznego korzystania z Internetu. Do konkursu mogą więc przystąpić również biblioteki szkolne i pedagogiczne.

Z informacjami o konkursie i z regulaminem można zapoznać się na stronach:

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej kampanii.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP