Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Pulitzery rozdane

Data dodania: 18.04.2012

Pulitzery rozdane

Tegoroczne prestiżowe nagrody Pulitzera ogłoszono w Nowym Jorku. Agencja Associated Press została nagrodzona za informacje o tajnym programie nowojorskiej policji obejmującym monitorowanie życia codziennego środowisk muzułmańskich. Pierwsze nagrody zdobyły też media internetowe: serwisy „Huffington Post” i „Politico”.

Pulitzer w kategorii służby publicznej przypadł gazecie „Philadelphia Inquirer” za artykuły o zjawisku przemocy w szkołach. Huffington Post otrzymała swego pierwszego Pulitzera za materiały o wyzwaniach, przed którymi stają amerykańscy weterani ranni w Iraku i w Afganistanie.

Pulitzera w kategorii historia zdobył pośmiertnie (zm. 1 kwietnia 2011 r.) Manning Marable za „Malcolm X: A Life of Reinvention” - biografię bojownika o prawa człowieka Malcolma X; w kategorii fikcji nagrody nie przyznano po raz pierwszy od 35 lat. W kategorii dramatu nagrodę otrzymała Quiara Alegria Hudes za sztukę „Water by the Spoonful” traktującą o powracającym weteranie wojny w Iraku. Pulitzer za biografię przypadł Johnowi Lewisowi Gaddisowi za „George F. Kennan: An American Life”, a nagrodę w kategorii poezji otrzymała Tracy K. Smith za „Life on Mars”. 

Pulitzera za literaturę faktu dostał Stephen Greenblatt za „The Swerve: How the World Became Modern”, a nagroda w kategorii muzyki przypadła Kevinowi Putsowi za „Silent Night: Opera in Two Acts”. 

Nagroda Pulitzera - od nazwiska dziennikarza i wydawcy amerykańskiego z przełomu XIX i XX wieku Josepha Pulitzera - przyznawana jest od 1917 roku za osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, w literaturze i muzyce.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP