Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Biblioteka ciągle w grze czyli rozgrzewka przed EURO 2012

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 23.04.2012

Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy będą poprzedzały czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012, do którego od dłuższego czasu trwają intensywne przygotowania. Hasło „Biblioteka ciągle w grze!” jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale także pozwala uświadomić miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.

W obchody  IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączy się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami przygotowała dla swoich użytkowników, wiele interesujących propozycji.

Tegoroczna inauguracja tego bibliotekarskiego święta odbędzie się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.  We  wtorek 8 maja,  w tej właśnie placówce odbędzie się ROZGRZEWKA PRZED EURO 2012.   To  noszące intrygujący tytuł  spotkanie, będzie pewnego rodzaju  turniejem wiedzy o piłce nożnej,  którego uczestnicy rywalizować będą  w quizie i poszerzać swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski i zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie będzie okazją do wspomnień i… dobrej zabawy. Uczestnicy będą mieli okazję popisać się znajomością  europejskich gwiazd  futbolu i opowiedzą o piłkarskich wydarzeniach sprzed lat. Wspólnie odkryją, że Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki! 

Inspiracją do przeprowadzenia  spotkania był obchodzony niedawnoTydzień z Internetem i scenariusze w ramach  Programu Rozwoju Bibliotek.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP