Polecamy
48,00 PLN

    Profesor Jadwiga Kołodziejska (1928-2016) należy do najbardziej znanych... więcej >

"Czytamy pod chmurką" w Wągrowcu

Autor: Biblioteka: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 25.04.2012

W Wągrowcu się czyta!!!! Tak najkrócej można określić wydarzenie ubiegłej niedzieli. Frekwencja na Rynku przerosła oczekiwania organizatorów. Czytało z nami blisko 100 osób!

Głównym organizatorem wągrowieckiego czytania pod chmurką w dniu 22 kwietnia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, która do współpracy zaprosiła Miejski Dom Kultury, Ksiegarnię Locum i Księgarnię Muszyńscy.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa, Biblioteki oraz przypomnienie o Światowym Dniu Książki.

Imprezę rozpoczął występ grupy WIND BRASS COMBO działającej przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Młodzież Teatru Nocna Zmiana z I LO im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu wystawiła spektakl "O słodkiej królewnie i pięknym księciu". Przechodniów do wspólnego czytania zapraszały biliotekarki rozdając teksty, cukierki i informatory książnicy, a kawiarnia Rene Cafe serwowała darmową kawę. Swoje stoiska wystawiły lokalne księgarnie.

Punktualnie o godzinie 17.00 Jolanta Nowak-Węklar - wągrowiecka poetka rozpoczęła czytanie fragmentu książki Marii Pruszkowskiej "Przyślę panu list i klucz". Wraz z nią czytali zgromadzeni na Rynku mieszkańcy miasta. W imprezie uczestniczyli również: Starosta Powiatu Wągrowieckiego Michał Piechocki, Wiceburmistrz Miasta Wągrowca Grzegorz Kamiński oraz przedstawiciele lokalnych mediów.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP