Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Liczby, wydarzenia i konferencja prasowa

Data dodania: 26.04.2012

Liczby, wydarzenia i konferencja prasowa

We wtorek, 8 maja o godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa 3. edycji Warszawskich Targów Książki.

Już dziś wiadomo, że w 3. WTK weźmie udział pięciuset wystawców z Polski i 19 krajów: Australii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W stoiskach wydawców oraz na specjalnie w tym celu zaaranżowanej „Kanapie Literackiej” swoje książki podpisywać będzie ponad 400 autorów.

Na targach odbędzie się około 600 wydarzeń towarzyszących, których tylko część adresowana jest do profesjonalistów: wydawców, drukarzy, księgarzy, bibliotekarzy oraz podmiotów, które książkę promują i o niej piszą. Większość promocji nowych tytułów, debat, paneli i spotkań z laureatami nagród i konkursów, przygotowana jest z myślą o czytelnikach - zarówno najmłodszych, jak i dojrzałych miłośnikach słowa drukowanego.

W związku z ogłoszonym przez Sejm RP rokiem Janusza Korczaka, na Warszawskich Targach książki gościć będzie Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. W niedzielę 13 maja będzie można wysłuchać wykładu na temat godności dziecka. Teatr Lalka i Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy zaprezentują wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi zatytułowaną „Korczak i Dzieci. Wspólnota życiem zapłacona”. Autorem scenariusza jest Henryk I. Rogacki. Projekt plastyczny wykonał Adam Kilian, zaś projekt graficzny jest dziełem Szymona Gaszczyńskiego.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP