Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Nowa definicja e-booka

Data dodania: 27.04.2012

Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja „Cyfrowa Polska” zorganizowana przez redakcję „Rzeczpospolitej”. W jej trakcie z ust ważnych przedstawicieli rządu padły istotne deklaracje dotyczące kwestii e-booków i obniżenia stawki VAT.

Myślę, że wspólnie z ministrem Piotrem Żuchowskim z Ministerstwa Kultury i panią poseł Iwoną Śledzińską-Katarasińską dojdziemy do porozumienia i zmienimy te przepisy - zapowiedział na wczorajszej debacie Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji.

Jego deklaracje wspierała poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska, przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, jednocześnie przywołując przykłady Francji i Luksemburga, które wbrew unijnej dyrektywie o tym podatku, która dopuszcza preferencyjne stawki tylko dla książek papierowych, zdecydowały się obniżyć stawki VAT na e-booki (do 5,5% i 3%).

Jak politycy chcieliby doprowadzić do zmiany stawki podatkowej?

Można zacząć od zmiany definicji e-booka, który dziś jest definiowany jako usługa. Tym tropem poszła Francja - mówił wczoraj Michał Boni.

Przypomnijmy, że 23% VAT na książki przez zdecydowaną większość specjalistów wskazywany jest jako przyczyna wolnego rozwoju rynku e-książek w Polsce oraz element kluczowy dla rozwoju piractwa internetowego.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP