Polecamy
Tomasz Kędziora 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów... więcej >

Tydzień Bibliotek w Krośnie

Autor: Biblioteka: Krośnieńska Biblioteka Publiczna Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.04.2012

IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Krośnie

Krośnieńska Biblioteka Publiczna, jak co roku włączy się w obchody Tygodnia Bibliotek – proponując mieszkańcom Krosna i regionu w różnym wieku - spotkania, wystawy, zabawy i gry edukacyjne.

Już 7 maja o godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci otwarta zostanie wystaw prac plastycznych wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Krośnie oraz prezentacja pomocy służących do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, natomiast w Filii nr 2 spotkanie dla przedszkolaków pod hasłem „Moje pierwsze kroki w bibliotece”.

8 maja o godz. 9.00 zapraszamy na wykład dr Bożeny Jaskowskiej – Dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego pn. „Social media marketing w bibliotece” poświęcony m.in. formom promocji instytucji na portalach społecznościowych. W tym samym dniu o godz. 12.30 w Oddziale dla Dzieci odbędą się zajęcia dla przedszkolaków w ramach cyklu „Podróże po Baśniogrodzie”, natomiast w Filii nr 6 o godz. 16.00 spotkanie członków Klubu Miłośników Filmu.

9 maja w Fili nr 4 o godz. 10.00 odbędzie się lekcja multimedialna dla uczniów kl. V szkoły podstawowej pod hasłem „Z biblioteką na każdy temat”, natomiast o godz. 17 w Saloniku Artystycznym KBP spotkanie z krośnieńskim muzykiem – Jarosławem Seredą, poświęcone związkom muzyki i literatury. Z kolei w Ogródku Jordanowskim o godz. 14.30, w ramach cyklu „Czytanie w plenerze” dzieci posłuchają książki L. Garlando – Gol! Pierwszy mecz.

10 maja w Czytelni Głównej o godz. 11.30 będzie można posłuchać wykładu poświęconego liberaturze na spotkaniu z Katarzyną Bazarnik i Zenonem Fajferem, twórcami i teoretykami liberatury, redaktorami serii wydawniczej „Liberatura” Korporacji Ha!art. Wspólnie opublikowali Oka-leczenie (2000) i (O)patrzenie (2003). Razem realizują program założonej w Krakowie Czytelni Liberatury (od 2002), mają na swoim koncie również działalność teatralną (autorski Teatr Zenkasi) i popularyzatorską (zainicjowanie polskich obchodów Dni Joyce’a – Bloomsday).

Z kolei w Filii nr 4 uczniowie kl. IV szkoły podstawowej wezmą udział w lekcji pod nazwą „Euro 2012 – multimedialna podróż do Grecji, Rosji i Czech”.

11 maja w Oddziale dla Dzieci młodzi czytelnicy spotkają się z Małgorzatą Strękowską-Zarembą – autorką blisko 30 książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarką.

W Filii nr 5 przez cały dzień, będzie można zagrać w grę planszową, natomiast o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej, wszyscy miłośnicy literatury fantastycznej będą mogli porozmawiać z Jakubem Ćwiekiem – jednym z najbardziej znanych współczesnych autorów prozy fantastycznej.

Natomiast o 20.00 w Filii nr 4 rozpocznie się Noc w Bibliotece – w programie m.in. spotkanie literacko-muzyczne, błyskawiczny konkurs na opowiadanie fantastyczne, gry i zabawy dla dzieci.

14 maja – mali czytelnicy będą mogli porozmawiać z Edytą Zarębską, autorką popularnej książki pt. „Opowieści Babci Gruni”, na spotkaniach w Oddziale dla  Dzieci i Filii nr 4.

Natomiast 15 maja w Oddziale dla Dzieci odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego realizowanego pod hasłem „Piłka w grze”, natomiast o godz. 17.00 zapraszamy do Saloniku Artystycznego w KBP na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i rozmowę o książce Izabeli Sowy – „Części intymne”.

Ponadto przez cały tydzień we wszystkich filiach KBP odbywać się będą różnego typu zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkól podstawowych z wykorzystaniem książki i programów multimedialnych. Szczegóły na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej – www.kbp.krosno.pl.

                                                                                    Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP