Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Bajeczne kursy języka czeskiego

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 29.04.2012

20 kwietnia 2012 roku Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko rozpoczęła realizację kursów języka czeskiego dla dzieci w wieku 6-10 lat w Bierkowicach i Wojborzu. Działanie realizowane jest w ramach mikroprojektu „Bajeczne Animacje Kulturalne”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.

Sukcesywnie rozpoczynać się będą zajęcia w pozostałych bibliotekach tj. w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Żelaźnie, Jaszkowej Górnej, Wojciechowicach, Krosnowicach, Starym Wielisławiu i Szalejowie Górnym. W niektórych lokalizacjach zapisy są prowadzone nadal.

Kurs trwa 15 godzin lekcyjnych i został podzielony na pięć spotkań po 3 godziny lekcyjne każde. Lektorami są nauczyciele z Kłodzkiej Szkoły Językowej PROGRESS w osobach pań Agnieszki Janiszewskiej i Aleksandry Ochocińskiej. Skierowany jest do 70 dzieci, w tym 10 po stronie czeskiej. Podczas ich realizacji zaplanowano dwa wspólne spotkania dzieci polskich i czeskich w bibliotece w Jaszkowej Górnej. We wrześniu w bibliotece centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbędzie się polsko-czeskie dyktando w wersji mówionej i zostaną wręczone certyfikaty ukończenia kursu dla tych dzieci, które wykażą się 100% obecnością oraz śpiewająco zaliczą dyktando.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP