Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Zielonogórski Salon Poezji z Anną Seniuk

Autor: Biblioteka: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze Województwo: lubuskie
Data dodania: 30.04.2012

Biblioteka Norwida oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na kolejną edycję Zielonogórskiego Salonu Poezji. Tym razem gościem będzie ceniona polska aktorka teatralna i filmowa Anna Seniuk, która zaprezentuje poezję kobiecą. Zapraszamy 11 maja br. na godzinę 18.00 do Sali Dębowej Biblioteki. Wejściówki dostępne w Sekretariacie Biblioteki (II piętro) i Informacji Katalogowej (parter).

Impreza organizowana w ramach Tygodnia Bibliotek 2012. https://www.facebook.com/events/348221148571613/

Anna Seniuk zadebiutowała na scenie rolą Irmy w Wariatce z Chaillot J. Giraudoux w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Była aktorką Starego Teatru w Krakowie. Następnie wchodziła w skład zespołów Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od roku 2003 występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Występowała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: Czterdziestolatku i Czterdziestolatku 20 lat później w reżyserii Jerzego Gruzy. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX w. Do tej pory zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci.
Aktorka otrzymała wiele nagród. W 1979 została nagrodzona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów II stopnia za kreacje aktorskie. Jest laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr" – za sezon 1991/1992, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze TV.0
Tytuł naukowy profesora uzyskała 22.07.1998 r.
(żródło: wikipedia.pl)Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP