Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego w MBP w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 30.04.2012

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego w MBP w Jaśle

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na uroczysty finał XVII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 8 maja 2012 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat dużym  powodzeniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 233 autorów – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,  którzy nadesłali 374 wiersze oraz 146 opowiadań. Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl – polonistka, Mariusz Kalandyk – poeta, literaturoznawca, Grzegorz Kociuba – poeta, krytyk literacki, polonista, Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista.

Na finał XVII KLTDiM zaproszeni zostali laureaci, władze miasta i powiatu,  media, dyrekcje szkół i nauczyciele oraz uczniowie. Uroczystość uświetni trzyczęściowy spektakl taneczny „Zaświaty Dantego” grupy Street Elite z Jasła. Lista laureatów XVII KLTDiM zamieszczona zostanie na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl) 8 maja 2012 roku. Prace laureatów zostaną opublikowane w tomiku konkursowym zatytułowanym Splatam baśnie, a z wybranymi fragmentami prac będzie można zapoznać się oglądając wystawę pod tym samym tytułem. Wystawa będzie udostępniona w holu Biblioteki od 8 maja 2012 r.

MBP w Jaśle


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP