Polecamy
28,00 PLN 39,00 PLN

Publikacja dostępna także w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Szerokie zainteresowanie pierwszą... więcej >

Każda książka na wagę złota

Autor: Barbara Rossa Biblioteka: Oddział SBP w Poznaniu Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 07.05.2012

Każda książka na wagę złota

Każda książka na wagę złota to tytuł tegorocznej wspólnej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Poznański.

Jest to społeczna zbiórka książek dla bibliotek szkolnych (podstawowych i gimnazjalnych) skierowana przede wszystkim do społeczności akademickiej, ale nie tylko.

W dniach 7-31 maja książki może przynieść każdy do niżej wymienionych bibliotek.

W poniedziałek 7 maja, w godz. 10.00 - 16.00, będzie miała miejsce akcja promocyjna. Przed Gmachem Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu uruchomione zostanie stoisko, przy którym dyżurujący bibliotekarze (w koszulkach z logo SBP) będą informować o szczegółach działań oraz odbierać przekazywane książki.

Zebrane wolumeny wzbogacą księgozbiory bibliotek, które zostaną wskazane przez Ośrodek Szkolenia Nauczycieli w Poznaniu.

W akcji udział biorą: Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Biblioteka Politechniki Poznańskiej, Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach oraz jako współpracujące Biblioteka Raczyńskich i Biblioteka Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Zbiórka książek wpisuje się w program IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2012)  pod hasłem Biblioteka ciągle w grze organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, który ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa, ważną
w społeczeństwie informacyjnym.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP