Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Biblioteka szkolna dzisiaj - recenzja Czytelnika

Data dodania: 09.05.2012

Biblioteka szkolna dzisiaj - recenzja Czytelnika

W ostatnich dniach miałam okazję przeczytać książkę o moim miejscu pracy, jakim jest biblioteka. Nie dotyczyła ona zwykłej biblioteki szkolnej, lecz biblioteki w nowoczesnym ujęciu. Te ujęcie niestety trochę odbiega od realiów, które są głównie związane z brakiem środków finansowych. Jednak pewne aspekty „nowoczesności biblioteki” można uzyskać bez obciążających funduszy, po prostu trzeba wiedzieć jak to zrobić. A w tym może pomóc najnowsza publikacja prof. Barbary Staniów „Biblioteka szkolna dzisiaj”.

W książce poruszony został szereg ważnych i ciekawych informacji. Od aspektów prawnych, poprzez organizację biblioteki, aż do public relations w bibliotece. Bardzo dokładnie i ciekawie zostały opisane procesy biblioteczne. Wszystkie zagadnienia zostały dopracowane i ujęte bardzo szczegółowo. W mojej ocenie książka ta nie ma wad!

Już sama okładka zachęca do zajrzenia do jest w środku. Treść ujęta prostym językiem, nie stwarza barier. Pomysły na zajęcia biblioteczne oraz metody pracy ujęte zostały w taki sposób, że można je od razu realizować. Bardzo wielkim plusem jest wykaz publikacji na końcu każdego rozdziału „Warto przeczytać”, co dla osób ambitnych lub poszukujących informacji w danym aspekcie jest nader pomocne.

Istotne są również załączniki dodane na końcu, są one nieocenioną wskazówką do pracy w „nowoczesnej bibliotece”. Określiłabym ją mianem najnowszego „kompendium wiedzy bibliotekarza”. Serdecznie polecam, nie tylko bibliotekarzom szkolnym!

nad. Natalia Rakowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP