Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Tydzień Bibliotek 2012 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu

Autor: Dominik Piotrowski Biblioteka: Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu Województwo: kujawsko-pomorskie
Data dodania: 09.05.2012

„Biblioteka ciągle w grze!”

Pod tym hasłem, po raz dziewiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - akcję społeczną, której głównym celem jest promocja szeroko rozumianego czytelnictwa. Program podkreśla znaczenie książki dla kultury i rozwoju intelektualnego, a także co bardzo ważne promuje zawód bibliotekarza. Realizacja programu odbywa się w dniach 8-15 maja, a wydarzenia proponowane przez organizatorów będą miały miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej, a także w Bibliotece Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

WTOREK 8 maja
9.00-16.00 Kiermasz książek
12.00 Biblioteka Uniwersytecka, sala nr 10- Aukcja książek
13.00 Biblioteka Uniwersytecka, sala nr 10- premiera filmu: „Po drugiej stronie okładki” którego akcja rozgrywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej. Spotkanie z autorami projektu, dyskusja, wręczenie nagród i dyplomów.

ŚRODA 9 maja
9.00-16.00 Kiermasz książek
13.00 Biblioteka Uniwersytecka, sala nr 10- spotkanie autorskie „Mazurski dwugłos”. Spotkanie poświęcone nowej książce prof. Janusza Małłka „Inne szkice pruskie”oraz książce Waldemara Mierzwy „Miasteczko”.
18.00 Koncert Orkiestry Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu pod batutą Piotra Dołęgowskiego
20.00-24.00 NOC W BIBLIOTECE!

CZWARTEK 10 maja
13.00 Biblioteka Uniwersytecka, sala nr 10- spotkanie autorskie z Anetą Jadowską, które poświęcone będzie Jej debiutanckiej książce z gatunku urban fantasy „Złodziej dusz”. Książka toruńskiej filozofki jest pierwszym tomem serii zaplanowanej w całości jako sześcioksiąg.

Organizatorzy mają nadzieję, że jak co roku udowodnią, iż Biblioteka Uniwersytecka jest ważnym punktem na mapie naszego Uniwersytetu, a jej oferta z roku na rok się poszerza.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP