Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Spotkanie Bibliotekarzy w Legionowskim Ratuszu

Data dodania: 10.05.2012

Spotkanie Bibliotekarzy w Legionowskim Ratuszu

8 maja 2012 w Dniu Bibliotekarza oraz w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie wraz z Wydawnictwem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowała spotkanie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego i Starosty Legionowskiego Jana Grabca dla przedstawicieli bibliotek publicznych, szkolnych i specjalistycznych z Legionowa i Powiatu Legionowskiego. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Legionowskiego Ratusza. Gośćmi honorowymi byli dr hab., prof. UW Jadwiga Woźniak-Kasperek i Janusz Nowicki, doradca ds. wydawniczych Wydawnictwa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny podkreślał rolę bibliotek we współczesnym społeczeństwie, szczególnie publicznych i szkolnych, oraz złożył życzenia wszystkim bibliotekarzom. Pani Profesor mówiła o bibliotekarskich encyklopediach i słownikach, przede wszystkim o niedawno wydanym przez Wydawnictwo SBP Podręcznym słowniku bibliotekarza, publikacji niezwykle wartościowej dla środowiska bibliotekarskiego, a przy tym przyjaźnie zredagowanej i starannie wydanej. W swoim wystąpieniu poruszyła również kwestie związane z rolą i wagą języka w komunikacji wzbudzając duże zainteresowanie i wdzięczność słuchaczy.

Janusz Nowicki mówił o charakterze i zadaniach wydawnictw SBP, czasopism i książek, omawiając przykładowe publikacje. Część z nich można było zakupić na przygotowanym specjalnie dla uczestników spotkania stoisku Wydawnictwa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas poczęstunku żywo dyskutowano o pracy bibliotekarzy oraz książkach, zarówno tych adresowanych do środowiska bibliotekarskiego jak i szerokiego grona czytelników.

nad. Danuta Masiak Dyrektor MiPBP w Legionowie


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP