Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów... więcej >

Śremianie czytają!

Autor: Jerzy Kondras Biblioteka: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Heliodora Święcickiego w Śremie Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 11.05.2012

ŚREMIANIE CZYTAJĄ

Z okazji tegorocznego święta bibliotekarzy Biblioteka Publiczna w Śremie, w dniu 9 maja 2012 r. zorganizowała happening pt. „Śremianie czytają”. Dzięki zaangażowaniu pracowników biblioteki oraz wielu osób, na co dzień współpracujących z instytucją, na Moście 23 Stycznia  zaaranżowane zostały różne sytuacje, w których ludzie czytają. Przechodnie mogli spotkać więc osoby czytające na kanapie, fotelu, łóżku szpitalnym, u fryzjera, w kuchni, na kampingu, a nawet w wannie  czy toalecie. Celem akcji było zwrócenie uwagi na czytelnictwo i uświadomienie, że człowiek, tak naprawdę, nie może się obyć bez słowa pisanego. Nawet, jeżeli jest ono przetworzone na e-booki, audiobooki  czy książki w alfabecie braille’a.

Organizatorzy happeningu serdecznie dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w imprezie oraz użyczyli rekwizytów, a  w szczególności: pani Teresie Sajko, paniom Hannie Jaskułowskiej-Kabat i Dorocie Koniecznej oraz młodzieży z Gimnazjum nr 2, pani Marii Adamskiej (Zakład Fryzjerski),  pani Agnieszce Ziółek (Centpol), pani Małgorzacie Stencel-Kaczmarek (Dyskusyjny Klub Książki), Amatorskiej Kompanii Teatralnej AKT, Księgarni Przy Rynku, paniom z Klubu Moje Hobby przy bibliotece na Jezioranach, Przychodni „Medicus”, panu Markowi Piochowi, panu Jackowi Szymkowiakowi (sklep „Techniki Sanitarne”),  firmie „Salon Łazienek” z ul. Zachodnia, Redakcjom gazet: Tydzień Ziemi Śremskiej, Tygodnik Śremski, Newsy Śremskie, Tv-Relax, Tv-wielkopolska oraz Kapeli „Śrymioki”. ŚREMIANIE CZYTAJĄ!

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP