Polecamy
25,00 PLN

Kolejny, szesnasty, tom serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”... więcej >

W świecie iluzji młodej poetki

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 15.05.2012

Zauważyłam, iż formują się nowe żywe kształty

Pasujące do siebie szarości

Tak harmonijnie formujące się w niedoskonałość

Składającą się na pejzaż wieczoru

 

Bogactwo nieuchwytnych wrażeń

Wypełnia wnętrze stałości

Zamkniętej w bezczasie kryształu

 

Wyrzeźbiona melancholia unosi drżące powietrze

Obrazy jak zawsze karmią nas iluzją

Rzeczywistość to dwa wymiary

Łączące się ze sobą

Iluzja – Karolina Dubiel

 

 

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteka  pod tegorocznym hasłem „Biblioteka ciągle w grze!” w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie z  Karoliną Dubiel i promocja jej debiutanckiego  tomiku poezji  pt. „iluzje”.

Karolina Dubiel jest młodą obiecującą poetką, ukończyła Filologię Polską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, należy także do Regionalnego Kółka Literackiego.

Tomik poezji „iluzje” Karoliny Dubiel opracowany przez pracowników  GBP w Jaśle z/s w Szebniach zawiera ponad 80 wierszy, a każdy z nich ma swoją wymowę, skłania do głębokich przemyśleń i w niezwykły sposób ukazuje świat, który nas otacza, a który czasem jest niedostrzegalny. W przedmowie do tomiku Zofia Macek – historyk, pisarka i poetka napisała:

 

„…Słowem poetka operuje, jak artysta malarz pędzlem, kreśląc przedziwne i piękne obrazy… Każdy jej utwór wywołuje indywidualne przemyślenia i osobistą interpretację. Czytelnik może znaleźć w nich odbicie swoich uczuć, swoich doświadczeń i swoich myśli, myśli, które spowite „iluzją” życia przenoszą nas w przestrzeń niezbadaną – wieczność…”

 

W trakcie spotkania poetka opowiedziała uczestnikom kiedy powstały jej pierwsze wiersze, jaki przekaz niosą one dla czytelnika oraz skąd czerpie inspiracje do pisania. Mówiła także o marzeniach, w które zawsze trzeba wierzyć i dążyć do tego aby się spełniły.

 

Spotkanie odbyło się 10 maja 2012 r. a udział w nim wzięli uczniowie III kl. gim.  należący do kółka dziennikarskiego przy ZS w Szebniach oraz mieszkańcy wsi Szebnie.  Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy z Biblioteką przy Zespole Szkół w Szebniach.

 GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP