Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

Tydzień Bibliotek 2012 „Jesteś tym co czytasz…” – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 16.05.2012

 

Tydzień Bibliotek 2012

„Jesteś tym co czytasz…” – spotkanie autorskie z Marcinem PałaszemW ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu zawitał 8 maja 2012 r. pisarz Marcin Pałasz.

Od samego początku wzbudził sympatię wśród dzieci i ich opiekunów. Spod jego pióra wyszło wiele zabawnych powieści. Jak sam autor twierdzi, pomysły na tematy książek podsuwa mu obserwacja środowiska. Takim przykładem jest książka Historia Złotego Promyczka. Pisarz będąc w sklepie usłyszał płacz dziecka. Dzień był pochmurny, ale w pewnym momencie na niebie pojawiło się słońce kierując swoje promienie bezpośrednio na dziecko, które uśmiechnęło się i zaczęło zabawę z promyczkiem.

Autor bardzo dużo mówił o swoim życiu prywatnym, zainteresowaniach. Wszystkie  informacje przekazywał z dużym poczuciem humoru, pokazując tym samym, że w każdej dorosłej osobie znajduje się dusza dziecka, ale nie każdy chętnie się do tego przyznaje. Podczas spotkania pisarz zachęcał do czytania książek, bo poprzez słowo pisane kształtuje się nasza wrażliwość i wyobraźnia.

Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci dzieci, opiekunów jak i bibliotekarzy, natomiast książka, po którą dzieci sięgają i sięgać będą, zawsze będzie im przypominać skromnego, ale pełnego optymizmu i pogody ducha pisarza. 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP