Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Kolejne wydanie „Bibliotekarza Opolskiego”

Data dodania: 17.05.2012

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania "Bibliotekarza Opolskiego" - nr 2/2012
www.bibliotekarzopolski.pl

W drugiej odsłonie tego roku piszemy o:

  • działalności opolskich bibliotek publicznych w 2011 roku
  • systemie bibliotecznym MATEUSZ w praktyce MiGBP w Głubczycach
  • czytakach w WBP w Opolu
  • interesującej kolekcji książek z XIX i XX wieku przekazanej WBP w Opolu
  • 60-leciu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu

Kontynuujemy publikowanie prac konkursowych „Jaka będzie przyszłość książki?", prezentujemy ciekawe przedsięwzięcia bibliotek publicznych woj. opolskiego oraz stałe działy z recenzjami i tematyką regionalną.

Spis treści

 

Od Redakcji:

Kolejny numer „Bibliotekarza Opolskiego” pragniemy otworzyć słowami „od zmienionej redakcji”.

Na emeryturę odeszła nasza koleżanka – Anna Śliwińska, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego, która przez wiele lat między innymi redagowała wydawnictwa WBP w Opolu, jak również była autorką tekstów w kwartalniku „Pomagamy sobie w pracy”, także w jego następcy „Bibliotekarzu Opolskim”. W archiwum są dostępne wszystkie teksty naszej koleżanki.

O wsparcie dla naszego bibliotekarskiego periodyku poprosiliśmy Barbarę Giedrojć z Oddziału Zbiorów Specjalnych i Zabytkowych WBP w Opolu oraz Beatę Śliwińską z Biblioteki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego, które weszły w skład naszej redakcji.

Nadal zwracamy się do czytelników, chętnych do współpracy z naszym pismem. Zapraszamy do współtworzenia „Bibliotekarza Opolskiego” i publikowania tekstów poświęconych bibliotekarstwu, jak również kulturze literackiej w ogóle.

Numer drugi, który oddajmy czytelnikom: wiosenno-letni – ma swoje stałe punkty, jak również nowe propozycje. Od tego wydania chcemy przyjrzeć się systemom bibliotecznym, obecnym w naszych bibliotekach. Jako pierwszy prezentowany jest system Mateusz, w praktyce MiGBP w Głubczycach.

W odsłonie drugiej w tym roku, szczególnie przyglądamy się również działalności bibliotek publicznych, prezentujemy kronikę, w której opisujemy aktywność i wielość działań opolskiego bibliotekarstwa, jak również pokazujemy, co poszczególne biblioteki oferują swoim starszym i młodszym czytelnikom.

Miłej lektury!

Redakcja "Bibliotekarza Opolskiego"

 

Nad. Bożena Ratajczak


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP