Polecamy
27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Powiatowy Dzień Matki w Filii GBP w Osobnicy

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 24.05.2012

„Pamiętam, że na Dzień Matki

w naszym ogrodzie zakwitły kwiatki,

które zrywałam dla Ciebie

i czułam się jak w niebie.

W oczach twoich łzy widziałam,

gdy życzenia Ci składałam…”

                                              (List do mamy - Beata Rolek)

 

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska” - te znamienne słowa zapisane przez J.I. Kraszewskiego przyświecały uroczystym obchodom Powiatowego Święta Matki w Osobnicy, gmina Jasło. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Koście Parafialnym w Osobnicy. Dalsza część spotkania odbyła się w Sali Domu Ludowego, gdzie Zofia Setlak – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy oraz Maria Tomasik Przewodniczącą Powiatowej Rady KGW w Jaśle przywitały przybyłych gości i złożyły wszystkim matkom serdeczne życzenia: wielu lat w zdrowiu, szczęściu oraz otoczeniu troskliwych i życzliwych bliskich osób. Następnie głos zabrał Jan Lazar Z-ca Wójta Gminy Jasło - składając serdeczne życzenia wszystkim uczestniczącym w spotkaniu Matkom oraz wręczając listy z podziękowaniami za działalność społeczną skierowane do Matek gminy Jasło.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osobnicy  przygotowali także program artystyczny, który zachwycił i poruszył wszystkich obecnych, a Kapela Trzcinicoki wprowadziła w dobry nastrój  wszystkich obecnych.

Podczas uroczystej gali podsumowano również konkurs pt. „Dzień Matki w powiecie jasielskim – wspomnienia literacko – plastyczne kobiet wiejskich”. Patronat nad konkursem objął Powiat Jasielski, który ufundował nagrody dla poetów. Siedmioosobowa Komisja Konkursowa oceniała 5 prac plastycznych oraz 16 utworów (wierszy i opowiadań literackich) nadesłanych na konkurs przez 16 uczestników. Nagrodzono i wyróżniono następujących twórców:

W kategorii na utwór poetycki nagrody otrzymały:

I - Maria Tomasik – Sądkowa- gmina Tarnowiec

II – Karolina Dubiel – Szebnie - gmina Jasło

III – Wiktoria Marszałek – Dąbrówka - gmina Brzyska

W kategorii praca plastyczna i rękodzielnicza nagrodzono:

I -  Czesława Klocek – Osobnica-  gmina Jasło

II- Teresa Macek – Sądkowa-  gmina Tarnowiec

III – Marianna Romanek – Samoklęski – gmina Osiek Jasielski

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

Maria Gubała, Jan Gałuszka, Maria Bielamowicz, Barbara Rodak, Bernadeta Samborska,  Beata Rolek, Agnieszka Bal, Józefa Trznadel, Krystyna Pilch, Helena Jarecka.

Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczyła Marta Misiołek Radna Powiatu Jasielskiego.

Zarówno Mamy, jak i zaproszeni goście wysłuchali prezentacji  pięknej poezji twórców, której debiut odbył się w Dniu Święta Matki. Prezentację poetycką nagrodzono wielkimi brawami.

Po części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na przygotowany przez KGW poczęstunek składający się z gulaszu osobnickiego, proziaków szebieńskich, chleba wiejskiego z Niepli, kawy zabielanej, rogali dębowieckich, sera kraszonego, masła wiejskiego i ogórków kwaszonych, jabłecznika i wielu wiejskich przysmaków. Była to okazja do spotkania, rozmów, wspomnień, a panie Zofia Setlak, Dorota Kędra, Elżbieta Ochwat z gronem pedagogicznym, Stanisława Ablewicz, Marta Domagała, Izabela Tomaszewska, Maria Tomasik, Maria Gubała, Joanna Kozłecka, które przygotowały obchody, usłyszały wiele ciepłych słów i zebrały od gości gratulacje za bardzo udane spotkanie.

Spotkanie odbyło się 22 maja 2012 roku w Osobnicy, a wzięło w nim udział ponad 200 Matek członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu jasielskiego. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Filia GBP w Osobnicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy oraz Powiatowa Rada KGW w Jaśle.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie przy organizacji Powiatowego Dnia Matki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP